Nový thriller Ticho před bouří slibuje napětí husté tak, že by se dalo krájet. A první ohlasy na film říkají, že film patří mezi ty, kde časem zjistíte, že leccos není takové, jak se zdá být na začátku.

Každopádně ho zdobí herecké obsazení v čele s dvěma držiteli Oscarů Matthew McConaugheym a Anne Hathaway a nezapomínejme ani na Diane Lane, Jasona Clarka a Djimona Honsou.

Vedle obsazení je jedním z velkých lákadel thrilleru Ticho před bouří i jeho tvůrce. Režisér Mark Knight totiž v minulosti napsal skvělé a propracované thrillery Špína Londýna či Východní přísliby a v poslední době stvořil hodně oblíbené a hodně cool TV série Taboo a Peaky Blindres – Gangy z Birminghamu. Takový filmař očividně ví, co nás baví a jak diváka udržet v napětí.„Ticho před bouří je strhující, ctižádostivý, erotický, nabitý, temný, odvážný, vzrušující a inteligentní film plný rozporů. Steven Knight vytvořil sexy moderní noirový film pro dospělé, kteří se nebojí u filmu přemýšlet,“ říká k filmu samotná Anne Hathaway.

O ČEM TO JE


Baker (Matthew McConaughey si svoje životni rány chladí v klidu a vedru rajského exotického ostrova kdesi v Karibiku. Živí se tu jako rybářský průvodce, má svou loď s názvem Ticho před bouří, ve vesnici má domek i milenku (Diana Lane) a nehezkou minulost zapíjí v baru. Ticho jeho života rozčísne jako blesk bývalá žena Karen (Anne Hathaway). A přinese doslova a do písmene bouři. Zničehonic se objeví a zoufale požaduje po Bakerovi, aby zabil jejího současného násilnického manžela. Ve jménu jejich společného syna i ve jménu deseti milionů dolarů jako odměny má vzít jejího manžela na rybářskou výpravu a uprostřed oceánu ho hodit žralokům.Baker nejprve odmítá, ale klidné vody karibského ráje jsou už nevratně zčeřené. Následná vlna vášní, událostí a zvratů odhalí i ta nejskrytější tajemství.

https://youtu.be/Op2UaV2bdu0

V kinech od 31. ledna


  15:43,  aktualizováno  31. března 14:19