Již za necelý měsíc, 4. listopadu, se pražská O2 aréna změní v dějiště nejstarší freestyle motokrosové show v Evropě, FMX Gladiator Games, které do Prahy tradičně přivezou špičku světové FMX scény.

Mezi největší hvězdy domácí scény budou bezesporu patřit bratři Libor a Filip Podmolové, kteří zde ve světové premiéře předvedou unikátní triky, patřící na samotný vrchol současného FMX umění. Diváci se tak první listopadovou sobotu stanou svědky jedinečného předního salta či dvojsalta. Tvrdé tréningy, zvuk motorů, speciálně konstruované nájezdové rampy, vzduchem létající motocykly, hodiny a hodiny pilování, promýšlení a úpravy vzdálenosti ramp i jízdního stylu – takové jsou poslední dny bratrů Podmolových, které se upínají právě k FMX Gladiator Games a k podání nejlepšího výkonu.Bratři Podmolové zároveň v tomto týdnu konečně odtajnili triky, které v listopadu v O2 areně představí. Libor předvede skok s názvem frontflip neboli přední salto a jeho bratr Filip rozšíří svůj rejstřík triků o double backflip neboli zadní dvojsalto. Oba triky tak slibují umocnění celé show, jedinečnou diváckou podívanou, notnou dávku adrenalinu a nezaměnitelnou elektrizující atmosféru.„Nový trik, frontflip, který na FMX Gladiator Games premiérově převedu, je specifický především tím, že se jedná o salto dopředu. Celou svoji kariéru skáču dozadu, takže teď pro mě bude nejdůležitější přepnout svoji hlavu a zaměřit se na to, že musím skočit dopředu. Nezbytná je pro to pochopitelně speciálně konstruovaná rampa s posuvným mechanismem, který mě po najetí na něj odhodí správným směrem a umožní mi provést trik,“ vysvětluje Libor Podmol a dodává: „Rampu pro tento typ skoků jsme poprvé viděli loni, připravili jsme tedy plánky a nechali ji postavit. Na řadu přišly i drobné úpravy, kdy se nám úplně nezdál sklon rampy a samozřejmě určité obavy a respekt ze samotného skoku. Letos na jaře jsem se ale rozhodl, že ji vyzkouším a frontflip skočím, takže teď je na mém denním programu právě pilování tohoto triku, tak, aby si jej diváci v O2 aréně mohli užít.“Samotný tréning triků je však také velmi specifickou záležitostí. A ačkoli jsou FMX jezdci zvyklí při sebemenší chybě na celou řadu úrazů, nehod a bolesti, tréning nových skoků jim alespoň částečně nabízí drobný komfort. Hliněná doskočiště jsou tak vyměněna za prostor vystlaný molitany, tak, aby nezdařilé pokusy a následné dopady byly alespoň trochu tlumeny. To, co si FMX jezdec může dovolit při klasickém tréningu svých, již ověřených, triků, si nemůže dovolit při nácviku zcela nových riskantních kousků, které posouvají hranici možností na další stupeň.Nutnost tréningů, zdokonalování a poučení se z chyb je při nácviku nových prvků nedílnou součástí života FMX jezdců, což by alespoň bez minimální jistoty nešlo. A i přesto, že při samotných skocích jezdec nemá nikdy prakticky žádnou jistotu, lze zhruba 50 zdařilých skoků daného triku považovat za alespoň relativně bezpečnou hranici, kdy si na trik může troufnout i takzvaně „na ostro“ – při závodech, show a na tvrdé doskočiště.

Přijďte si proto užít ve světové premiéře nové triky bratrů Podmolů, ale i další jedinečné prvky a kousky FMX světa, dokazující, že nic není nemožné a hranice jsou jen v našich hlavách. Doplňme také, že Libor Podmol aktuálně pracuje rovněž na pokračování své knihy Deník Libora Podmola, jejíž první vydání se plně vyprodalo a momentálně probíhá dotisk. Libor zároveň před pár týdny spustil i vlastní aplikaci pro chytré telefony PODMOL, která umožňuje fanouškům být s ním stále ve spojení.

FMX Gladiator Games startují 4. 11. v O2 areně již v 17:30 a vstupenky je možné zakoupit už nyní ZDE.


FMX Gladiator Games


Nejstarší freestyle motokrosová akce v Evropě, konající se každoročně se během podzimu v Praze. Divákům nabízí ty nejlepší FMX triky hvězd světové freestyle motokrosové scény, adrenalinovou zábavu, elektrizující atmosféru i podávanou pro celou rodinu. Pro více informací navštivte webové stránky FMX Gladiator Game.

 

  11:02,  aktualizováno  25. března 2019 16:48