Příčin vzniku bolesti zad je mnoho, stačí, že nestojíme nebo nechodíme rovně, hrbíme se u počítače nebo nosíme těžkou kabelku přes rameno. Jak se jich ale potom zbavit? Vyzkoušejte tyto cviky!


Jak na bolavou krční páteř?


Bolest za krkem zná asi každý z nás. Nejčastěji postihuje ty, kteří často sedí u počítače, neustále koukají do telefonu, ale i ty, kdo rádi spí na břiše. Krční páteř má ale hlavu držet vzpřímeně, proto jsou pro ni tyto polohy a pohyby nepřirozené a namáhavé. Na vině může být také nerovnováha jednotlivých skupin svalů krku, kdy je jedna z nich přetěžována a druhá naopak ochablá.Tipy, jak se protáhnout


Této bolesti lze snadno předcházet nejen tím, že se budete snažit vyhýbat situacím, které k ní vedou, ale i pravidelným cvičením.  Všechny cviky je nutné provádět pomalu a vždy jít pouze tak daleko, jak vám vaše tělo dovolí, nikdy nesmíte jít přes bolest. Začněte tím, že si sednete do tureckého sedu s narovnanými zády a hlavu uklánějte na jednu a na druhou stranu. Poté si jednou rukou chytněte spánek na opačné straně těla a nechte hlavu klesnout k rameni. Opakujte na obě strany. S napřímenou hlavou poté otáčejte ze strany na stranu a dbejte na to, aby byla stále v prodloužení páteře. Na závěr proveďte několik polokruhů od ramene k rameni, hlavu stlačte dlaněmi bradou k hrudní kosti a prodýchávejte.Čtěte také: Posilujte ve vodě!


Trápí vás bolesti v kříži? Čtěte dál!


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:57