Tvůrci celovečerního snímku Prezident Blaník, jehož hlavním hrdinou je lobbista Antonín Blaník v podání Marka Daniela, dokončí svůj film v rekordním čase. Film půjde do kin už 1. února 2018.

Příběh filmu navazujícího na úspěšný seriál se odehrává na pozadí skutečných událostí druhé přímé volby prezidenta České republiky. Vystupuje v něm tak celá řada reálných aktérů českého politického a společenského života.


První kolo prezidentské volby připadá na 12.–13. ledna a druhé na 26.–27. ledna. Prezident Blaník vstoupí do kin už 1. února. Filmaři tak musí být připraveni na různé možnosti výsledku voleb. „Budeme mít připravené různé varianty konce filmu a po vyhlášení výsledku prezidentské volby pošleme do kin tu aktuální verzi. Je to časově velmi náročný postup, ale na to jsme po čtyřech letech natáčení seriálu Kancelář Blaník zvyklí,“ říká producent filmu Milan Kuchynka.


Celovečerní film navazuje na kultovní internetový seriál, kteří diváci znají z internetové televize Stream.cz. Sleduje příběh kandidatury Tondy Blaníka na prezidenta a jeho následné vypořádání se s neúspěchem.
Ve filmu mj. vystupují moderátor Jakub Železný, právník Tomáš Sokol, ekonom Tomáš Sedláček, Ladislav Špaček nebo zpěvák Tomáš Klus. Vedle hlavního hrdiny Tondy Blaníka ve filmu hrají v rolích jeho asistentů Halka Třešňáková (jako Lenka) a Michal Dalecký (jako Žížala).


Na vznik celovečerního filmu přispělo na serveru Hithit.cz 3 219 fanoušků Tondy Blaníka, kteří získali vstupenky na VIP předpremiéry a budou se moci zúčastnit prohlídky Pražského hradu s Lenkou a Žížalou.
https://vimeo.com/248118610

 

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 9:20