Za pár hodin to vypukne – nejvýhodnější den v roce na nákupy je tady. Ceny zítra klesnou o desítky procent. Většinou jde o výhodné nákupy, ale stejně – nenechte se napálit!

Je tak snadné nechat se strhnou lákavými nabídkami! Spěcháte, ve strachu, že se zboží, o které stojíte, vyprodá, a vy budete mít holt smůlu. Přesto nakupujte uvážlivě, ať pak nelitujete! Na co si dát hlavně pozor?


1. Častým trikem jsou během Černého pátku slevy, které ve skutečnosti žádnými slevami nejsou. Vždy si ověřte, za jakou cenu podobný produkt prodávají jiní obchodníci.


2. Může vás zajímat, v jakém rozmezí se cena vybraného kousku pohybovala v posledních měsících. Co když to zase tak výhodná nabídka není? Nejvýhodnější a nejzajímavější nabídky  pro vás shromáždí vyhledávač slev Skrz.cz.


3. Pamatujte, že nákup se slevou nemusí být nutně výhodný. Honba za nejnižší cenou by se vám mohla vymstít, třeba v kvalitě nebo při případné reklamaci. Sledujte kromě ceny i reference zákazníků, diskuze na webech i sociálníhc sítích. A když je vám něco nejasné, nebojte se zeptat. Prodejce by měl být k zastižení telefonicky i e-mailem.


4. Nejvýhodnější nabídky se vyprodají během pár hodin. Pokud budete váhat s nákupem příliš dlouho, nemusí se na vás dostat.


5. Nekoukejte jen na výši slevy. „Sleva ve výši 70, 80 či dokonce 90 % se nejčastěji týkají drobných položek. Zajímejte se proto nejen o výši slevy, ale také o celkovou úsporu. 30% sleva na novou lednici je ve výsledku pochopitelně mnohem hodnotnější než sleva 90 % na ponožky,“ říká Petr Kováčik, ředitel vyhledávače slev Skrz.cz.


6. Pokud nakoupíte a zjistíte, že jste sáhli vedle, nezoufejte. Dle zákona můžete zboží do 14 dnů od nákupu vrátit. Během následujících 30 dnů by vám měly být vráceny peníze.?


  15:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:47