Během večera nadace Bakala Foundation více než outfity dam zářil talent nadaných studentů. Oslavoval se totiž 9. ročník stipendijního programu Scholarship, v rámci kterého nadace pošle další výjimečné studenty na ty nejlepší zahraniční univerzity.

Společenského večera se vedle Michaely Bakala a studentů jako zvláštní host účastnil i pianista Tomáš Kačo, který ještě před pár dny nahrával v LA své první album.

Slavnostní večer 12. září završil dvoudenní maraton přijímacích pohovorů, na základě kterých odborná komise vybere nové stipendisty. Ti se přidají k 129 dosud podpořeným nadaným mladým lidem.

„Jsou to studenti různých oborů, co je ale spojuje, je velký talent, sny a odvaha uspět v náročném studiu v zahraničí. Jsem moc pyšná, že takový talent můžeme podpořit a že můžeme naší zemi k stému výročí pomyslně nadělit budoucí kapacity a lídry mnoha oborů, a tím přispět k jejímu dalšímu rozvoji,“ řekla během večera Michaela Bakala, filantropka a předsedkyně Správní rady nadace Bakala Foundation.O pár minut později si Michaela sedla za piano s Tomášem Kačem, absolventem jedné z nejlepších hudebních škol na světě, bostonské Berlee College. Ten totiž Michaelu na závěr svého vystoupení pozval ke společné hře. Tomáš Kačo je sám také držitelem stipendia Bakala Foundation.I díky studiu na bostonské hudební škole Tomáš sklízí mezinárodní úspěchy – na jaře měl svůj první sólový koncert v Carnegie Hall a nyní v LA a v Praze nahrává své první album, opět s finanční podporou manželů Bakalových.

O Bakala Foundation


Bakala Foundation je česká rodinná nadace Zdeňka a Michaely Bakalových. Byla založena v roce 2007 s cílem podporovat studium talentovaných studentů na předních zahraničních univerzitách prostřednictvím programu Scholarship. Nadace je výjimečná svou šíří podpory vzdělání a realizací dalších programů pro mladé talenty.