Rakovina je zákeřná nemoc. Má mnoho podob, ale pouze jednoho jediného jmenovatele - strach o život. Podpořme společně ženy, které se potýkají s karcinomem prsu. Ukažme jim, že v tom nejsou samy. Nikdy nevíme, kdy i my budeme potřebovat pomoc.

Každý rok onemocní rakovinou prsu v průměru 6000 žen. Ač se na první pohled může zdát, že číslo není nikterak závratné, jde se o nejčastější formu rakoviny postihující ženy. Ročně na ni zemře zhruba 1700 pacientek. Věk nehraje roli. Je jedno, jestli vám je dvacet nebo padesát, rakovina si nevybírá. 

Důležitá je prevence. Kromě samovyšetření prsu, které byste měla provádět každý měsíc, nepodceňujte ani preventivní vyšetření v odborných screeningových centrech. Některé zdravotní pojišťovny přispívají svým klientkám na vyšetření prsu již od 30 let. Navíc, není lepší zaplatit 500 korun a zachránit si tak život? Nádory se dají relativně dobře léčit, ale pouze v případech, že jsou včas zachyceny.

Tričko jako vstupenka

“Nezáleží, co máme na hlavě, ale co nosíme v srdci!” Výstižné krédo zvolila kosmetická společnost AVON, která letos pořádá již 19. ročník AVON POCHODU ZA ZDRAVÁ PRSA 2019. Jde o projekt, jehož úkolem je nejen finanční podpora rakovinou nemocných žen. 

Startuje se 15. června ve 12:00 ze Staroměstského náměstí a cílem je už tradičně ostrov Štvanice. Na Štvanici je připraven bohatý doprovodný program, nudit se určitě nebudete. Vstupenkou na akci je pochodové tričko, které je navrženo v líbivém, moderním designu. V dámském provedení prim hraje tradiční růžová barva a stojí 399 korun. Pánský model je v provedení černo-bílých pruhů s decentním růžovým detailem kolem krku, za tuto variantu zaplatíte stejnou částku. Na akci můžete vzít i své potomky. I na ně společnost AVON myslela. Speciálně pro ně jsou připravená roztomilá dětská trička za cenu 319 korun.

Každoročně se do AVON POCHODU ZA ZDRAVÁ PRSA zapojují i slavné osobnosti. Pro rok 2019 se ambasadory stali Lucka a Nicole z A Cup of Style, Gábina Lašková, Marta Jandová, Petr Vágner, Hana Holišová, Kaira Hrachovcová, Jan Kovařík, Iva Pazderková, Dara Rolins, Gábina Partyšová, Vašek Noid Bárta, Vanda Hybnerová, Roman Vojtek, Tonya Graves, Olga Šípková, David Deyl, Pavla Tomicová, Debbi, Eva Burešová, Dana Morávková, Libor Bouček a Pavel Callta.

Nesmíme opomenout, že za dobu trvání projektu věnovala společnost AVON na boj proti rakovině prsu už více než 170 milion korun.

  6:00