Míříme pro ně do drogerie každý měsíc. A každý měsíc u regálu žasneme, že nabídka je zase širší. Po kterých vložkách a tamponech máme sáhnout?

Poradit by mohl výsledek zkoušek časopisu dTest, který otestoval 17 značek vložek a tampónů, aby zjistil, jestli jsou bezpečné, zdravotně nezávadné a splní všechno, co po nich žena chce – tedy aby dobře absorbovaly, snadno se používaly, díky křidélkům dobře držely a nestály moc.Jaké jsou výsledky?

Potvrdilo se, že nejdražší neznamená nejlepší. „Z vložek nejlépe dopadly Jessa Normal z dm díky své velmi dobré absorpční schopnosti a kvalitní lepicí pásce. Navíc si  odnesly i označení výhodný nákup díky nízké ceně za jeden kus,“ vyhlašuje vítěze Hana Hoffmannová, šéfredaktorka dTestu.

Tampóny musely prokázat, že se z nich při použití neuvolňují vlákna a jsou vybaveny odolnou šňůrkou. Mezi tampóny se o první místo dělily tři výrobky: Kotex Normal, Naturella Normal a O.B. Original, které všechny prokázaly velmi dobré absorpční schopnosti a uspěly i při dalších zkouškách. Za nejvýhodnější nákup je možné označit tampóny Naturella Normal, které lze z vítězné trojice pořídit nejlevněji.

Dobrá zpráva je, že ani testované vložky, ani tampony neobsahují rizikové látky, a když, tak jen ve stopovém, tedy naprosto nerizikovém množství.


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:33