Nemusíte nutně tančit v přezkáčích na stole uprostřed baru, sklenička dobrého pití už ale k celodennímu lyžování neoddělitelně patří. Jaké nápoje letos na horách musíte nutně ochutnat?

Teplé nápoje nejen z vínaKlasický svařák si v německy mluvících zemích objednáte pod názvem Glühwein. Klasické další zimní „zahříváky“, jako je punč nebo grog, také nejsou jen naší výsadou a určitě na ně narazíte i v zahraničí.

Ostřejší Glög


Svařené víno s vodkou dochucené kardamomem, zázvorem, skořicí, hřebíčkem a pomerančovou kůrou je opravdu drsné pití oblíbené především v severských zemích. Opatrně s ním, je to síla!

Na zahřátí JägerteeTypicky rakouský drink, který opravdu hodně zahřeje. Nenechte se mýlit, nejedná se o ohřátý bylinkový likér, ale o pití pro odvážné, připravené ze silného rumu, černého čaje, červeného vína a jakékoli pálenky. Nakonec se dochutí cukrem, skořicí a hřebíčkem.

Italské Prosecco teče proudem


Prosecco na hory zkrátka patří. I proto na něj určitě narazíte v každém stánku a baru poblíž sjezdovky. V Itálii si rozhodně dopřejte sklenku pravého Prosecca Mionetto!


Super kalorické BombardinoJe-li řeč o ryze typickém horském drinku, je jím zcela jistě Bombardino, protože to je, jak už název napovídá, naprostá bomba! Kombinace rumu, vaječného koňaku, šlehačky a kakaa vás dostane. Okamžitě a spolehlivě.

Flying Hirsch


Další míchaný nápoj oblíbený v Alpách je super nakopávač. Kombinuje se v něm totiž silný hořký bylinný likér s energetickým nápojem.

Jemný Hugo


U lyžování v Alpách by neměly chybět ani lehké míchané drinky z Prosecca. Jedním z nich je Hugo, výborné pití namíchané z bezinkového sirupu, Prosecca a sodovky, ozdobené lístkem máty.

Slunečné Veneziano


Neboli známý hořkosladký oranžový aperitiv spritz.
TIP: Oblíbené horské drinky si můžete dát i doma – stačí koupit láhev namíchaného pití Avanti Hugo či Avanti Spritz. Stačí přidat led a ozdobit plátkem pomeranče či lístkem máty.

 

 

Ochutnejte i místní spciality


V zahraničí ale narazíte i na zcela nové drinky. V Německu můžete okusit například Zirbenschnaps z borovicových šišek, ve Francii zase likér Génépi z pelyňku.