Amsterdam, hlavní město Nizozemska, město krásné architektury, umění, barev, tulipánů, kol a staletých kanálů patří do desítky nejoblíbenějších evropských měst. Procházky, jízda na kole či lodičky na kanálech, nebo kulturní zážitky vás čekají na každém rohu. Nejdokonalejší jsou ale lidé, přátelští, ochotní se s vámi bavit a pobavit. Nabídneme vám několik tipů, jak si Amsterdam užít netradičně.

Do Amsterdamu se my Češi vydáváme obvykle na prodloužený víkend, ikdyž tento kulturní obr by nás dokázal zaměstnat i na celý týden. Pokud máte pár dní v Amsterdamu, můžete se vydat za těmi největšími turistickými lákadly, jako jsou Královský palác, Rijksmuseum, Museum Van Gogha, Dům Anny Frankové, Nemo Science museum, do čtvrti červených lucerniček nebo do některého z tisíce barů a kaváren.

Nechte se vést místními


Nebo si to můžete užít netradičně, třeba pod vedením někoho z místních. Na webových stránkách www.withlocals.com si můžete vybrat, kdo bude váš průvodce. Že to bude jízda je jisté, tato služba má totiž i na průvodci Tripadvisor.com jen samá vynikající hodnocení.

Pro fajnšmekry


Pokud jízdě na kole zrovna nefandíte a raději se chcete projít, nabízí se unikátní procházka kolem domů, které letecké společnosti KLM posloužily jako předloha pro sbírku delftských keramických figurek s panákem ginu, který si můžete zakoupit na letech KLM World Business Class. Jsou mezi nimi i významná místa, jako je Dům Anny Frankové nebo Pivovar Heineken.


Móda a umění, které v průvodcích nenajdete


Jednou z nejhezčích ulic ve východním Amsterdamu je Javastraat. Hemží se tam obchody s výrobky z celého světa spolu se super trendy kavárnami a bary. Zkuste Hartje Oost, concept store, kde si můžete dát oběd, stejně jako nakoupit oblečení a doplňky, nebo si přijít jen tak pro inspiraci. Dámy z Hartje Oost sestavily sbírku vysoce zajímavých předmětů, od oblečení až po designové kousky do domácnosti.

Milujete pivo?


Pro milovníky piva je tu bezpočet možností. Doporučujeme návštěvu Muzea piva Heineken, tam nemůžete šlápnout vedle. Až 16 druhů čepovaného piva i s krásným výhledem na park Oosterpark, a to vše za dobrou cenu získáte v kavárně De Biertuin.


Amsterdam v Praze


Až do 19. srpna si můžete udělat sami pro sebe Amsterdam v Praze. Vyfoťte zajímavé foto v holandském stylu u obřího dřeváku, který letecká společnost KLM Royal Dutch Airlines vystavuje na Andělu u stanice metra a poté u kina CineStar, nahrajte své selfie na www.klm-dutchselfie.cz a výlet do Amsterdamu pro dva může být váš. Už se tam vidíte?


Praktické info na cestu do Amsterdamu


Holandsko a její klenot – Amsterdam objevíte nejsnadněji letecky. Prahu s Amsterdamem spojuje letecká společnost KLM pěti lety denně. Let trvá asi 1,5 hodiny. Společnost KLM obsluhuje letiště Schipol, odkud se velmi snadno dostanete vlakem do centra města, např. na Amsterdam Centraal, hlavní vlakové nádraží. Cena lístku do centra se pohybuje kolem 4-5 Eur a jízda trvá 15 minut. Další možností je využít autobusu č. 197.

Pro dopravu po městě můžete zvolit pronájem auta nebo si půjčíte kolo. Pokud jste zákazníci věrnostního programu Flying Blue, můžete díky nasbíraným “mílím” využít zvýhodněných cen pronájmu auta nebo ubytování v síti spolupracujících hotelů.

  13:43,  aktualizováno  26. března 2019 11:59