Jsou prázdniny a děti mají za úkol odpočinout od školních povinností a vyřádit se, aby se mohly vrátit s čistou hlavou do školních lavic. I pro většinu dospělých jsou letní měsíce dobou dovolených a zaslouženého odpočinku.

Pokud ve vás slovní spojení „aktivní dovolená“ nevzbuzuje odpor, přečtěte si stručný přehled letního sportovního vyžití, které se nabízí v České republice.1. Inline bruslení


Inline brusle nejsou jen trendy záležitostí, na pomyslném žebříčku zábavných sportů se drží celkem dlouho – od 18. století! Svištění na bruslích si užijete nejlépe na nově zrekonstruovaných cyklostezkách, kterých je i u nás dost. Pokud se chcete méně potit a více kochat, zvolte například malebné trasy kolem Uherského Hradiště. A pokud nemáte s kým vyrazit, vězte, že existuje i inline seznamka. Kolečkové brusle jsou časově i finančně nenáročnou aktivitou, pěkné brusle seženete okolo 2 tisíc korun, investovat však určitě musíte do kvalitní helmy a chráničů, to vás vyjde zhruba na tutéž částku.2. Cyklistika


Cyklistika může být vášeň a životní styl, nebo prostě „jen“ jeden ze způsobů trávení volného času s rodinou a na čerstvém vzduchu. Dovolená na kole je evergreenem a ideální volbou pro mladé rodiny s dětmi, které si hlídají rozpočet. V České republice lze stále objevovat krásná místa a vybrat si takovou trasu, aby si každý přišel na své. Většině rekreačních cyklistů budou vyhovovat cyklistická kola od 10 tisíc korun, z druhé ruky pořídíte slušné dětské kolo už od několika tisíc. Určitě nezapomeňte na kvalitní helmu, a pokud nosíte dioptrické brýle, pořiďte sobě i dětem odolné brýlové čočky z materiálu Trivex, který byl původně vyvinut pro potřeby vojenského průmyslu. Materiál Trivex je extrémně odolný a pružný, a proto naprosto bezpečný. Což je, ještě vedle jeho lehkosti, jeho hlavní výhoda oproti běžným materiálům.
3. Beach volejbal


Plážový volejbal se zrodil na slunných kalifornských plážích. Je skvělou příležitostí, jak se sejít s přáteli, zasportovat si a ještě navíc získat rovnoměrnou bronzovou barvu. Navíc nejen přes léto fungují při kurtech školičky, na kterých si mohou potrénovat i vaše ratolesti a pokud je sport zaujme, mohou se v disciplíně dále rozvíjet v příměstských táborech. Hodinový pronájem kurtu se pohybuje od několika stovek výše, půjčovné míče bývá většinou v ceně.


  11:04,  aktualizováno  25. března 2019 19:23