Začátkem prosince 2017 se začaly internetem šířit zprávy o zpomalování iPhonů, u nichž byla baterie „opotřebovaná“

V té době uživatelé z různých koutů světa postupně potvrzovali tuto skutečnost. Po výměně baterie se totiž jejich iPhone výrazně zrychlil a úměrně tomu narostlo také skóre výkonnostních testů na daném zařízení.

Jak šel čas, kauza se „nafoukla“ a Apple již musel reagovat. Zpomalování iPhonů s opotřebovanou baterií potvrdil.Toto kontroverzní „chování“ iPhonů, jež se začalo objevovat od aktualizace na verzi iOS 10.2.1, Apple ve svém otevřeném dopise vysvětlil jako dobrý úmysl a mimo jiné se omluvil za způsob, jakým se svými zákazníky o tomto problému (ne)komunikoval.

Na názor jsme se zeptali techniků z pražského servisu appleguru.cz, kteří nám svým vyjádřením v podstatě potvrdili dobré úmysly Applu:

„Problém náhodně se vypínajících iPhonů je skutečný. Historicky jsme jej řešili už u první generace iPhonu. Nejedná se o problém Applu, ale o problém technologie li-ionových baterií, které používá snad každý výrobce moderních mobilních zařízení, včetně laptopů, tabletů apod. Náš tým se po vlastním přezkoumání kauzy domnívá, že Apple skutečně jedná i jednal v dobré víře a softwarovým podtaktováním SoC čipů, jimiž pohání své mobilní telefony, vlastně svým způsobem prodlužuje dobu stabilního fungování přístroje na úkor jeho výkonu. Pravdou ale jednoznačně zůstává, že Apple nejspíš měl o tomto počínání informovat své zákazníky. To je ale v našich očích jediná „chyba“, jež se Apple dopustil a snad se dá pochopit. Často skloňovaná varianta, že by Apple zákeřně zpomaloval své iPhony, aby donutil jejich uživatele ke koupi novějšího železa, se nám zdá spíše jako konspirační teorie.“

Servis appleguru.cz, sídlící na pražském Žižkově, nabízí mimo jiné právě i výměnu baterie. Za méně než 10 minut jsou vyškolení technici schopni vyměnit baterii v jakémkoliv iPhonu a navýšit tím nejen jeho výdrž, ale v některých případech také jeho výkon. To vše na počkání, se zárukou 2 roky a navíc levně – přesvědčte se sami v ceníku oprav appleguru.cz.

  16:11,  aktualizováno  26. března 2019 9:24