Pokračujeme s abecedou zdraví a tentokrát přinášíme tipy od písmenka M. Proč byste měli jíst maliny, mango, maracuju a meloun?

Maliny


Věděli jste, že maliny jsou považované za lék na nejrůznější neduhy, a dokonce i za povzbuzující prostředek? Maliny se totiž pyšní vysokým obsahem vitamínu C, který je známý pro svůj pozitivní vliv na posílení imunity, vitamínu B, jenž je skvělým pomocníkem v boji se stresem, a řady důležitých minerálů jako je železo, vápník, zinek a fosfor. Obsahuje také velké množství antioxidantů. Nejlepší maliny jsou ty nejtmavší, jsou totiž nejvíc nabité právě zmíněnými antioxidanty.

Obsahují také tzv. třísloviny, které pomáhají čistit střeva a zbaví tělo zadržované vody, skvěle se tedy hodí pro detoxikaci organismu a k hubnutí!  Kromě toho maliny snižuje hladinu cukru v krvi a podporují správnou hladinu cholesterolu. Maliny mají pozitivní vliv i na kvalitu a udržení zdravé kůže, nehtů a vlasů, no věřily byste tomu? A jako bonus samozřejmě skvěle chutnají! Už se těšíte na malinovou sezónu? My hrozně!

Další zdravé potraviny najdete zde

http://gty.im/602361072

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:10