Také se vám ježí vlasy z vánočních koled? Nenávidíte každoroční vánoční šílenství? Poradíme, jak tentokrát všechno přežít bez ztráty zdravého rozumu…

Odlet do teplých krajin


Není to nic nového! Tohle řešení si získává čím dál víc příznivců. Prostě před vánočním šílenstvím uleťte. Výhody, které získáte, výrazně převyšují jednu jedinou námitku: nejsou na to peníze. Ta je ovšem dost lichá, protože termíny pobytů kolem Vánoc seženete opravdu za pakatel. Nevěříte? Zkuste německé cestovky s odletem z Drážďan či Mnichova. Jako bonus k bezstarostnému týdnu u moře získáte ještě něco: na rozdíl od všech svých kolegyň pravděpodobně nepřiberete ani deko! A to už stojí za to, no ne?

Podle dětí


Pokud již vlastníte nějakého toho potomka, určitě jste zaznamenali, že Vánoce nejsou ani pro děti jen rájem a veselím. Střídající se návštěvy, poklízení drobečků a papírů z dárků, šatičky a úsměv, konverzace s babičkami a strýč­ky… Děti chtějí jediné: hrát si! A taky se cpát cukrovím, koukat na pohádky a sejít se s kamarády. Proč jim to nedopřát? Proč neudělat alespoň jednou svátky jen a jen pro děti? Přestaňte plánovat program den po dni, zrušte otravné návštěvy a přizpůsobte se dětem. Rezignujte na úklid, vezměte knížku do ruky. Šťastní budou nakonec všichni.

  8:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:14