Právě napadl čerstvý prašan? Neváhejte a vyrazte s dětmi ven.

níh baví děti každého věku. A když se zapojí i rodiče, je o zábavu postaráno. Nemusíte přitom jen sáňkovat či lyžovat. Zimu si můžete užít i jinak. Vzpomeňte si na vlastní mládí a společně vyzkoušejte naše sněhové tipy...


1. Ledový hrad

Znáte snad zábavu, která vaše děti zaujme víc než stavění bunkrů, do kterých se potom mohou schovat? Sníh je ideální stavební materiál a na jeho opracování potřebujete jen teplé nepromokavé rukavice. Aby představy vašich dětí neskončily ve sněhových rozvalinách, budete muset přiložit k dílu i své ruce.

Sněhový dům můžete stavět růz­nými způsoby. Nejprve ten nejjednodušší. Poté, co si vyberete vhodný rovný plácek, začněte na něj kupit co nejvíce sněhu, který průběžně udusávejte. Když vznikne obrovská hromada, ještě ji trochu pokropte vodou, aby ztuhla. Pak si vezměte ostřejší lopatku a pusťte se do hloubení dutiny. Postupujte raději po menších kouscích, aby se kupa nezbortila. Trochu náročnější metodou je stavění pomocí jednotlivých cihliček, které budete ze sněhu tvarovat pomocí formy – třeba plastové krabičky na svačinu. Zde však bude zapotřebí i kutilsky zdatnějšího tatínka.

Co budete potřebovat: Teplé oblečení a rukavice, lopatu či dětskou lopatku, případně formy na sněhové cihly, např. plastové boxy na potraviny.


2. Honička v bludišti

Ideální pro tuto hru je opravdu hluboký sníh, do kterého můžete vyšlapat hluboké cestičky.

Najděte si louku s neporušeným hlubokým sněhem a vyšlapejte do něj cestičky, které se různě klikatí a kříží, některé mohou zůstat slepé. Ve vzniklém bludišti si zahrajte na babu. Běhat se smí pouze po cestičkách, samozřejmě se nesmí přeskakovat z jedné na druhou a babu nesmíte dávat hráči na vedlejší cestičce, ale jen tomu, kterého opravdu ‚najdete‘. Čím více hráčů se zapojí, tím lépe, proto pozvěte přátele, kteří k vám přišli na návštěvu, nebo děti sousedů.

Co budete potřebovat: Vysoké boty na vyšlapávání cestiček.


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:11