Přečtěte si osm bodů, v čem vám sauna pomůže na těle i na duši.

1. Sauna pomáhá hubnout


Už při 43 °C se v lidském těle rozpouští tělesný tuk a během 30 minut saunování spálí člověk až 600 kilokalorií. Hubnout se tak dá i vleže.

2. Sauna je dobrá na krevní tlak


A to jak na vysoký, tak na nízký tlak. Sauna vám může pomoci při problémech s krevním tlakem, jen je potřeba dodržovat určitá pravidla.

3. Sauna posiluje imunitu


Pravidelné saunování snižuje riziko nemocí a nachlazení až o 65 %. Věnujte odpočinku v sauně pár chvilek týdně a předejděte podzimním chřipkám.

4. Sauna zlepšuje náladu


Při saunování tělo produkuje beta-endorfiny, které v těle vyvolávají krátkodobý stav euforie. Pravidelným saunováním lze dosáhnout dlouhodobého účinku.

5. Sauna zkrášluje


S potem se z těla vyplavují bakterie, které způsobují akné a jiné kožní problémy. Pravidelným saunováním tak pomůžete vaší pleti zbavit se škodlivin a nechtěných černých teček.

6. Sauna zlepšuje termoregulaci


Pravidelné saunování v letním i zimním období pomáhá tělu s termoregulací a omezuje nadměrné pocení.

7. Sauna zpomaluje stárnutí


Saunování podporuje produkci růstového hormonu, který se podílí na regeneraci svalů v těle. Jeho tvorba se po třicítce výrazně zpomaluje. Po saunování se hladina tohoto hormonu v těle zvedá až o 140 %.

8. Sauna pomáhá proti astma


V minulosti saunování nebylo astmatikům příliš doporučováno. Dnes se situace zcela obrátila a lékaři naopak saunu svým pacientům doporučují jako podpůrný prostředek při léčbě.

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 13:43