Je jedno, jak moc trapní jsou vaši kolegové, šéf labilní a plat nedostačivý. Vaše nálada v práci je něco, čemu šéfujete vy sama! Tady máte náhled do manuálu pracovního štěstí.

„Jen co mě povýší/přidají mi/najdu si zábavnější džob/budu mít lepšího bosse, budu šťastnější.“ Taky si podobnou větu pořád opakujete a chvíli, kdy vás začne práce nabíjet pozitivní energií, tak dobrovolně odkládáte? Jenomže vnější okolnosti to za vás nikdy neudělají. Šéfovat vlastnímu štěstí musíte jen vy sama. Vždycky existují možnosti, s jejichž pomocí si můžete vylepšit den a zásobovat ho okamžiky, na které se budete těšit. Tady je návod, jak je ve svém životě objevíte.Před prací1. Vylaďte si mysl


Hned na začátku dne si vyhraďte chvilku na to, abyste se ponořila do sebe. Třeba když pijete ranní kávu nebo sedíte ve vlaku. Přemýšlejte: „Jak se cítím?“ a „Jak bych chtěla dnešní den prožít?“ Pokud si dokážete přiznat, že na vás útočí mizerná nálada nebo jste se špatně vyspala, nepodléhejte tomu. Vy se totiž můžete rozhodnout, že se v negativních pocitech nebudete rochnit.


„Při snídani mi vždycky bleskne hlavou: ,Vymáčknu z dneška to nejlepší,‘“ usmívá se třicetiletá Eva. „Když mířím na autobus, rozhlížím se kolem sebe. Zákonitě pak objevím něco, co mi udělá radost. Třeba úžasně vyzdobenou výlohu nebo roztomilé štěně na ulici.“ Pětadvacetileté zdravotní sestře Elišce se zase osvědčilo tohle: „Vždycky, když mám chuť se na svoji práci vykašlat, opakuju si, že moje zaměstnání je sice hrozně náročné, ale pomáhá ostatním. Tohle uvědomění mi rázem vlije sílu do žil.“ Zkuste to taky!2. Co bude vrcholem dne?


Ujasněte si, na co se dnes nejvíc těšíte. Nemusí to mít nic společného s prací a může jít o úplnou maličkost, například o další epizodu seriálu nebo rande s novým ctitelem. Jde o to, abyste si od rána uvědomovala, že vás čeká něco příjemného.


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:14