Dokončili jste právě studium, a přestože ostatní spolužáci si ještě udělají prázdniny, vy už se radši pustíte do hledání práce? Tak pojďte na to!

1. Ukažte přirozenost


V první řadě se zamyslete nad tím, jestli vůbec přesně víte, co chcete dělat. Většina lidí totiž usiluje o zaměstnání, které vypadá v očích nejbližších atraktivně. Jenže fakt, že budete dostávat vzorky zdarma, ještě neznamená, že vás práce bude doopravdy bavit a vy se pod lavinou stresu z uzávěrek nezhroutíte. Zapojte emoce a intuici: Jak se chcete na pracovišti cítit a jaké dovednosti byste mohla rozvinout? Pak teprve pošlete životopis a do motivačního dopisu vyličte, jaká skutečně jste.

2. Dělejte si rezervy


Žádost o práci se v lecčems podobá přihlášce na vysokou školu. Máte své favority, obory, které jsou lákavé, jenže k tomu se váže fakt, že uspěje jen pár vyvolených. Mějte proto záložní řešení. Při hledání práce přemýšlejte stejně. Většina lidí se uchází jen o své vytoužené pozice, a když neuspějí, ztrácejí sebevědomí. Rozhoďte proto sítě do víc stran, třeba se nakonec zabydlíte tam, kde byste to nejmíň čekala.

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:33