Málokdo z nás může upřímně říct, že rád uklízí. Ovšem vysmýčený byt či dům nám přináší docela příjemný pocit a hlavně – udělat se to jednou za čas prostě musí...

Přelom zimy a jara je ke generálnímu úklidu ideální doba. Když to vezmete opravdu zgruntu, máte pak na pár měsíců pokoj. Takže hurá do toho, ať to máme z krku a můžeme vyrazit na procházku a radovat se z prvních jarních paprsků. Díky našim sedmi pravidlům se z úklidu určitě nestane nejlepší zábava na světě, ale aspoň vám ho trochu usnadní. A když si k tomu pustíte nějakou příjemnou muziku, bude to třeba docela fajn den.

Pravidlo 1: Připravte se


Vyhraďte si pro velký úklid konkrétní den a pořádně se na něj připravte. Týden předem vyperte, usušte a poskládejte záclony, závěsy i přehozy přes postele, ať je máte připravené, až budete s úklidem hotová. Vyrazte do obchodu a nakupte všechno, co budete k úklidu potřebovat: utěrky, prachovky, houbičky, papírové utěrky, saponáty na úklid kuchyně, koupelny, záchodu a podlah, leštěnku na nábytek, čistič skel, dezinfekci.

Pravidlo 2: Uklízejte odshora dolů


Přece si nechcete přidělávat práci tím, že zamažete, co jste právě uklidila. Držte se proto základního pravidla, které velí začít nahoře a postupovat s úklidem směrem dolů. V místnostech tedy nejdříve smeťte pavučiny z rohů u stropu, pak umyjte okna, odstraňte prach ze stěn, utřete prach na nábytku a teprve potom vytřete podlahu. Postupujte po jednotlivých místnostech, vždy od té nejméně používané přes obývák až po kuchyň, koupelnu a záchod.

  12:00,  aktualizováno  1. dubna 9:12