Mnoho rodičů, kteří jsou sami aktivní lyžaři, je zklamaných, že dítě jejich nadšení z lyžování nesdílí. Důvodů může být celá řada. Zjišťovali jsme u odborníků, jaké postupy a finty na děti platí, a co udělat pro to, aby si „jízdu na prkýnkách“ zamilovaly.

1. Začít ve správném věku


„Pro začátek lyžařské výuky je ideální věk pěti let. Ale často začínají lyžovat už tříleté děti. Je to velmi individuální a záleží přitom na mnoha okolnostech. Mladší děti často nemají dostatečnou pohybovou koordinaci a jejich kostra není natolik vyvinutá, aby dokázala bez potíží odolávat tlaku na kyčle, kolena a kotníky,“ říká Sabina Kmecová, instruktorka lyžování a majitelka boutique hotelu Nebespán v Kašperských Horách, která vede úspěšnou lyžařskou školku pro děti.


2. Zaujmout a nadchnout


Ať už máte v úmyslu koupit dětem novou lyžařskou výbavu, nebo chcete zamířit do půjčovny, vezměte je určitě s sebou (pokud nejde v případě lyží o dárek a překvapení) a dejte jim dostatečně najevo, že se jedná o důležitou událost. Zdůrazněte přitom, jak se těšíte, že budou lyžovat s vámi, a kde všude si jízdu společně vyzkoušíte. Při výběru si určitě nechte poradit od odborníků, ale dejte i na názor budoucích lyžařů – které barvě nebo vzoru dávají přednost. A rovnou s lyžemi, botami a vázáním pořiďte i helmu, případně chránič páteře.  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 9:21