Stačí pár jednoduchých triků a zůstanete zdravá a stárnutí si vás jen tak nenajde.

Do třiceti funguje všechno ještě tak nějak samo, pak už bychom si měly osvojit pár správných návyků, které nám pomůžou proplouvat životem se svěžím, zdravým a štíhlým tělem.

1. Jezte čistě


Přemýšlejte nad tím, jaké chemikálie do svého těla zbytečně pouštíte. Usazují se a tropí neplechu. Zbavte tělo rafinovaných, chemicky upravených potravin. Budete tak mít více energie, méně bolesti, lepší spánek a pleť bude jasnější.

2. Vařte si


Jen tak máte absolutní kontrolu, z jakých je surovin, a navíc ušetříte. Je to zábavné a můžete si dát, na co máte zrovna chuť. Nehledě na to, že vaše strava tak bude určitě mnohem pestřejší.

3. Když jíte, soustřeďte se jen na jídlo


Jíme u televize, na schůzce, při běhu do práce. Tohle už však zastavte. Najděte si čas na jídlo a vychutnejte si ho.

4. Omezte cukr


Říká se mu bílé zlo a jediné, co má za následek, je, že nás neskutečně zpomaluje. Nevynechávejte ho úplně, jen přestaňte pít limonády, džusy, a nepřidávejte ho do kávy a čaje.

5. Pijte zodpovědně


Naše tělo po třicítce zpomaluje. Kocoviny jsou hrozné a játra se z většího množství alkoholu oklepávají ještě týden. Jednoduché pravidlo? Na jednu sklenku vína vypijte dvě skleničky vody. Jak snadné.

6. Dostatek vody po celý den


Pijte! Pijte! Pijte! Pleť i váš organismus jí potřebuje opravdu dost. A ještě o trochu víc.

7. Pečujte o své svaly


Hýbejte se, co nejvíc to jde. Svaly totiž přímo ovlivňují metabolismus. Vrhněte se na jógu, procházky nebo třeba plavání a bude vám dobře. Žádná únava a stres.

  12:00,  aktualizováno  25. března 2019 16:44