Těstoviny patří mezi oblíbená jídla, která jsou chutná a snadná na přípravu. My pro vás máme několik variant na přípravu těstovin se špenátem.

Fusilli se špenátem a pošírovaným vejce

Suroviny:
400 g krátkých těstovin (např. fusilli), sůl, 500 g listů špenátu, ?1 větší červenou cibuli, 4 stroužky česneku, asi 4 lžíce olivového oleje, mletý černý pepř, 200 ml octa, 4 vejce, 40 g strouhaného parmazánuPostup:

1. Těstoviny uvaříme v osolené vodě na skus. Scedíme je a necháme okapat.


2. Listy špenátu nebo zelí opláchneme, necháme okapat a dle potřeby je natrháme na menší kousky. Cibuli s česnekem oloupeme. Cibuli nakrájíme na jemná kolečka, česnek na plátky.


3. V pánvi rozehřejeme olej a dozlatova na něm orestujeme česnek. Vyjmeme ho a osmahneme cibuli. Přisypeme listy špenátu nebo zelí. Osolíme je, opepříme a za stálého míchání je necháme ovadnout. Pak přisypeme těstoviny a prohřejeme je. Směs odstavíme.


4. V rendlíku přivedeme k varu asi 1 litr vody. Přilijeme do ní ocet a opatrně do ní z misky necháme sklouznout rozklepnuté vejce. Když bílek ztuhne, vejce vyjmeme. Stejně připravíme I zbylá vejce. Společně s parmazánem podáváme k těstovinám.


Doba přípravy 35 minut.

1 porce obsahuje 2083 kJ/498 kcal

Počet porcí/kusů 4