Plody vinné révy jsou zázračná věc. Pro lidské tělo jsou velice prospěšné, skvělé je, že si je můžeme vychutnávat mnoha způsoby. Nechte se inspirovat našimi tipy!

Hroznový cukr


Neboli glukóza. Na rozdíl od běžného cukru – sacharózy – jde o nejjednodušší cukr vůbec, proto se rychle vstřebává do lidského těla. To z něj čerpá energii pro své fungování, proto se vyplatí mít vždy po ruce ruličku hroznového cukru pro případ, kdy potřebujeme vzpruhu v náročném dni.

http://gty.im/880917672

Rozinky


Jsou zdravé, chutné a plné energie. Sušené hrozny vinné révy jsou ideální tělu prospěšné mlsání, obsahují vitaminy A, B6, C a E, minerály, antioxidanty a na rozdíl od jiných sladkostí v sobě mají látky, které ničí škodlivé bakterie.

http://gty.im/157379326

Hroznová pleťová maska


Látky obsažené v hroznech vám skvěle osvěží pleť a zjemní póry. Stačí si z nich snadno a rychle vyrobit domácí pleťovou masku. Smíchejte šťávu z hroznů s obyčejným pleťovým krémem a lžičkou medu, naneste na obličej a nechte působit zhruba půl hodiny.

Hroznová dieta


Blahodárné účinky hroznů révy vinné poznáte, když vyzkoušíte rychlou detoxikační dietu. Stačí pouhých několik dní, ve kterých budete hrozny snídat, svačit, obědvat i večeřet, samozřejmě doplněné dalším jídlem, které vám dodá potřebné látky – například nízkotučnými sýry a jogurty, celozrnným pečivem či zdravým krůtím masem.

http://gty.im/613551336

Hroznová šťáva


Stačí denně vypít dvě sklenice čerstvé šťávy z hroznů a výrazně prospějete svému zdraví. Mezi účinky pravidelné konzumace šťávy patří například zlepšení koordinace a paměti, ochrana před infarktem a karcinomem prsu nebo například snížení krevního tlaku. Pozor – nejvíce prospěšných látek je ve slupkách a semenech hroznů, při přípravě šťávy je proto nesmíme loupat a vypeckovávat!

Víno


Jedním z nejpříjemnějších způsobů, jak si vychutnat plody révy vinné, je sklenka vína – o tom nemůže být pochyb. K zaslouženému relaxu nad knížkou či ve vaně se hodí kvalitní tiché víno, třeba Víno Mikulov Sommelier Club Cabernet Sauvignon 2016 pozdní sběr. Romantická chvilka s partnerem bude ještě příjemnější se sklenkou sektu. Vyzkoušejte třeba nový Bohemia Sekt Ryzlink rýnský.

  10:00,  aktualizováno  26. března 2019 9:23