Právě teď je nejlepší čas na běhání. Čím si ho ještě zpestřit, aby vás ještě více bavilo, vám prozradí zapálená běžkyně Soňa.

Změňte trasu


Neustálé běhání stále jedné trasy a stejným tempem může být po čase nuda a hlavně se nebude zlepšovat. S výkonem na tom budete pořád stejně. U běhání je důležitá hlava. Zaměstnejte ji novým prostředím. Budete se kochat a nebude vnímat to, že už nemůžete.

Pusťte si audioknihu


Pokud běháte dlouhé trasy, na kterých jsou jednotvárné úseky, zaposlouchejte se do audioknihy. Je to moc příjemné a také si u toho psychicky odpočinete. Aby běhání se sluchátky bylo bezpečné, tak osobně používám speciální sluchátka Aftershokz, kde zvuk jde do ucha přes lící kost, takže při poslechu dobře slyšíte i svoje okolí.

Náš tip: Hubněte podle svého znamení zvěrokruhu

Přizvěte parťáka


Běhat sám má terapeutické účinky. Utřídíte si myšlenky a ‚vypnete“. Někdy ale není další běžec na škodu. Můžete si povídat (ano, takto poznáte, že máte to správné tempo) a ani se nenadějete a uběhnete toho více, než obvykle. Skvělá zábava ale nemusí být jenom s člověkem, velmi oblíbený je nyní běh se psem - tzv. canicross.

Zkuste závod


Velkou motivací k tréninku je závod. Nemusí být dlouhý a nemusíte být hned první v cíli. Prostě si ho zkuste. Závody jsou hlavně o atmosféře a o překonávání sebe sama. Důležité je mít i cíl. Začněte klidně nenáročným, 5 km závodem. Ten pro začátek bude stačit.

Kupte si něco krásného na sebe


I když toho na letní běhání moc nepotřebujete - postačí vám kromě bot a kvalitních ponožek jen podprsenka, kraťasy a tričko. Z vlastní zkušenosti vám však garantuji, že pokaždé, když vkročíte do běžeckého obchodu, tak se vám něco zalíbí. A tak si občas udělejte radost a vytvořte si svůj letní barevný outfit, uvidíte, že když se budete dobře cítit, půjde vám i běhání snadněji.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:01