Co dotváří bydlení? Vůně v inteririéru. Vybíráme ty nejlepší způsoby, jak toho docílit.

Aromalampa


Vůně, která se do vzduchu dostává pomocí éterický olejíčků a tepla je jedním ze způsobů aromaterapie. Stačí jen zapálit svíčku a do vody dát pár kapek vonného oleje. Důležité pro zdraví je však si olejíčky vybírat kvalitní, nejlépe v bio kvalitě. Aby se olej při zahřívání nepřepaloval, je důležité, aby aroma lampa měla výšku aspoň 15 cm. Výhodou je, že vůně můžete míchat a kombinovat podle potřeby. Na energii třeba citrusy - grep, citrón, pomeranč, na relaxaci levanduli a na desinfekci vzduchu například eukalyptus.

Difuzér


Rozprašování vonných silicí pomocí vodní mlhy je jedním z nejzdravějších způsobů. Nejen, že bude zvlhčený vzduch, ale vonné látky se do vzduchu dostávají v té nejčistější a neupravené podobě. Stejně jako u aromalamp platí, olejíčky vybírat v bio kvalitě.

Vonné tyčinky


Pokud nechcete využívat přístrojů, ani ohně, byt krásně provoní vonná stébla. Existují dva druhy. tyčinky, které jsou již napuštěné vonnou směsí a postupně se samy do vzduchu uvolňují nebo tekutá vonná směs, do které se namočí dřevěné tyčinky, které nasáknou vůni a uvolňují ji. První způsob je bezpečnější z hlediska vylití nebo když máte malé děti.

Spreje


Vonné spreje jsou nejrychlejším způsobem provonění interiéru. Pokud jsou kvalitní a přírodní, tělu neškodí a naopak působí okamžitě. Velmi zajímavé jsou desinfekční spreje, které díky speciální směsi éterických olejů dokáži zničit ve vzduchu bakterie a viry. Jsou vynikající pro lidmi s astmatem nebo pokud je někdo v rodině nemocný a ostatní se nechtějí nakazit. Skvělé jsou také spreje, které se aplikují do ložnice pro snadnější usnutí a kvalitní spánek.

Svíčky


Zapálená svíčka udělá v interiéru krásné, teplé, mihotavé světlo a dokonalou atmosféru. K organismu jsou nejšetrnější svíčky z přírodních vosků - např. sójového, palmového nebo včelího. Aby svíčka vydržela hořet co nejdéle, vždy zkontrolujte délku knotu - měl by mít asi půl centimetru a po zapálení nechejte roztavit celý povrch svíčky. Když necháte roztát jen část, bude se vám na ní  vytvářet malý kráter a svíčka vydrží kratší dobu.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:17