Vyčerpávají vás přípravy související s koncem roku? Vše přece nemusí být dokonalé. Zachovejte klid a vyzkoušejte našich pět tipů, jak zůstat i v době adventu nad věcí.

1. Snídaně je základ dne


„Dbejte na to, abyste se nasnídali do jedné hodiny od probuzení,“ říká výživová poradkyně Markéta Uhrinová ze společnosti Bio-Bachovky a vysvětluje: „Po probuzení je totiž hladina cukru a inzulinu v krvi regulována a je připravena nastartovat metabolismus.“

Pokud snídáte až později, třeba v práci, bere si tělo energii ze špatných zdrojů. Pokud nesnídáte vůbec, pak si k obědu vyberete daleko kaloričtější pokrm, než byste si vybrali po pořádné snídani. Díky snídani dáte tělu signál, že nebude dlouho bez příjmu a nebude si tak ukládat zásoby. A že ráno na snídani nemáte chuť? To je právě proto, že se vaše jídlo „soustředí“ do večerních hodin. Naučte tělo snídat a ono bude vědět, že se večer nemusí přejídat.

2. Vstaňte pravou nohou


Ráno je základem celého našeho fungování během dne, proto je nutné správně se nastartovat také emočně.

Pomůže vám nejen sprcha, ale tajným tipem jsou přírodní Bachovy esence. Pokud vás přípravy vyčerpávají a bojujete s únavou nebo špatnou náladou od rána, bude se vám hodit kombinovaná esence Energie. Pomáhá rychle a účinně bojovat s nedostatkem energie a znovu navrací energii i nadšení.„Únava se mne dotkne jenom někdy, spíše v době, kdy neposlouchám své tělo, a hlavně jeho potřebu odpočinku. Všeobecně se totiž snažím únavě předcházet, pravidelně cvičím jógu, běhám a denně jsem v obklopení účinků bio-bachovek a to většinou samo o sobě je úžasnou prevencí únavy,“ prozrazuje tip terapeutka Romana Kotěrová.

3. Okamžitě se zklidněte


Uvědomte si, že nejistotu, kterou cítíte, často přináší jen domněnky a pocity. Začaly zkrátka pracovat emoce, a i drobnost vás dovede rozhodit a vykolejit. Pod tíhou nároků a utkvělých představ můžete zažívat paniku, smutek i strach.

Proto se potřebujete dostat zpět do pohody a rovnováhy, aby bylo možné situace řešit konstruktivně a s čistou hlavou. Zkuste propojení Bachovy terapie s aromaterapií - kombinovaná esence První pomoc se užívá v akutních případech nakapáním do úst nebo do sklenice s nápojem. Ve frontě u kasy vás do pohody okamžitě dostane praktický roll-on Stres. Zklidňujícím efektem kromě bio-bachovek na nás působí esenciální vonné látky z verbeny, levandule a mentolu.


4. Najděte si chvilku pro sebe


Sled dennodenních povinností vede k psychickému i fyzickému přetížení. Záda se začnou ohýbat a bolet, a nepomáhá jim ani zakulacení při pečení cukroví, ani tíha všedních nároků. Jestli si myslíte, že v této fázi pomůže rychlá terapie, jste na omylu.

„Bohužel je to jen řešení akutního stavu, regenerace musí přijít z vlastního zapříčinění, snahy a vůle se sebou něco udělat,“ říká lektor jógy Václav Krejčík z Energy Studia. „Svalový korzet velice pozitivně a souměrně rozvíjí jóga,“ říká lektor a popisuje: „Udržuje svaly pevné a současně protažené. Doporučoval bych powerjógu, která je dynamickou, nikoliv však rychlou formou jógy. Může tak systematicky pečovat o svaly, které nás musí držet celý den ve vzpřímené pozici a současně je intenzivně protahuje.“

Jděte na lekci nebo cvičte doma. YouTube kanál Václava Krejčíka nebo on-line kurz Jóga virtual vás provedou každodenním jógovým rituálem. Nebo si pořiďte praktické DVD s kvalitním instruktorem.


5. Zvedněte si náladu


Aby vám hlava dobře fungovala, musíte především relaxovat. Jenže po vkročení do práce se na vás valí hory úkolů, mezitím sepisujete ještě větší seznam povinností, které do Vánoc zaručeně musíte stihnout, a k tomu všemu přemýšlíte, kde koupíte zbytek dárků. Odpočinek vám pak přijde jako promarněný čas, ve kterém jsme mohli stihnout spoustu věcí.

Opak je ale pravdou – poděkuje vám nejen mozek, ale i nervy. Neuvěříte, jak moc vaší hlavě prospěje pouhá procházka. Určitě by vám v kabelce neměla chybět bio toaletní voda Radost. Obsahuje unikátní kombinaci Bachových květů a spolu s vůní verbeny, bergamotu na dřevitém základě okamžitě dodává radostného ducha, posiluje lásku k životu a navrací energii.