Je docela pravděpodobné, že tento víkend ještě nebude Praha praskat pod nápory turistů. Což je důvod, proč se tam vydat na předvánoční procházku. Která místa nesmíte minout?


Vánoční strom na Staroměstském náměstí


Na Staroměstském náměstí proběhne v sobotu slavnostní rozsvícení vánočního stromečku. Strom se rozsvítí každou hodinu od 17:30 do 20:30 každý den až do Tří králů. Smrk vysoký 31 metrů letos pochází z Pecky na Královéhradecku. Je starý zhruba sedmdesát let a v sobotu jej rozzáří světelné animace za hudebního doprovodu.Vánoční trhy


Vánoční trhy v Praze potkáte skoro na každém rohu. Největší budou tradičně na Staroměstském a Václavském náměstí. Koupíte tu dárky, dekorace, porcelán, trdelníky, perníčky a cukroví... Letos podruhé budou trhy na Pražském hradě – na Stájovém dvoře a na Jiřském náměstí.Krmení labutí


To je jedna z nejkrásnějších rodinných pražských vánočních tradic. Za labutěmi a kachnami se s tvrdým chlebem (ale i zeleninou) chodí na náplavku, Malou Stranu, Kampu nebo k Vyšehradskému železničnímu mostu.Na jesličky


Výstav betlémů je v Praze hned několik, jedna z nich v prostorách Klementina, kde jsou vystavené historické vánoční betlémy ze dřeva, sádry i dalších materiálů vzniklé v období od baroka do konce druhé světové války.


V Muzeu Karlova mostu uvidíte na výstavě Tradičně netradiční betlémy postavy Marie, Josefa, Ježíška, zvířátek i všech gratulantů v nadživotní velikosti. Součástí vstupenky je i plavba  loďkou po Vltavě.

Překrásný kapucínský betlémv je vystavený v kostele Panny Marie Andělské hned vedle Lorety. Byl vytvořený v roce 1700 mnichem Kašparem a je zázrak, že kašírované sochy přežily tři století.Kde se ohřát?


Vyzkoušejte třeba Restaurant Hradčany v prostorách hotelu Savoy. Najdete ho na Pohořelci, jen pět minut chůze od Lorety a Pražského hradu.