Také máte problém být o vytouženém volnu pracovně offline? Jak letos přečkat dovolenou bez stresu z toho, co se děje v kanceláři? Víme, jak na to:

Plánujte si volno dopředu


Nenechávejte dovolenou na poslední chvíli. Je důležité na ni připravit sebe i své okolí. Šéfovi, kolegům v práci i obchodním partnerům oznamte svůj termín dopředu, aby všichni měli čas se podle toho zařídit. A svoji práci předejte někomu zodpovědnému, nebudete tak mít hlavu z toho, co se stalo, až když jste tu nebyli.

Nepracovat rovná se větší produktivita


Dovolená je od toho, aby jsme si odpočinuli. Když však pořád kontrolujte pracovní emaily a řešíte problémy, je váš mozek i tělo v neustálém stresu. Když se z dovolené vrátíte, budete stejně unavení, jako když jste odjížděli. Vypnutí se od všeho znamená pak větší produktivitu v práci, protože budete plni nové energie a nápadů.

Dejte vale strachu


Lidé si v hlavě často vymýšlejí nejrůznější katastrofické scénáře, podobně to je i s prací. Když však vypnete, zjistíte, že některé věci se vyřešily i bez vás samy a nebo si s tím kolegové poradili. Ano, jste důležití, ale svět se v práci bez vás nezboří. A většina věcí, ze kterých jsme kdy měli strach, se nikdy nestala. Takže - raději se věnujte koupání v moři a přemýšlením nad tím, které památky musíte ještě navštívit.

Nepřipojujte se k wifi


Ať vás ani nenapadne na hotelové recepci chtít heslo k wifi! Neříkáme, abyste byli úplně bez informací. Na internet jděte například jednou denně a až večer. Určete si hodinu a surfujte na hotelovém počítači v lobby. Tak budete i omezeni časem.

Pozdě bycha honit


I když pracujete o dovolené, stejně nejste tak produktivní, jako když jste v práci. Naopak můžete udělat více chyb a zadělat si na malér. Takže dělejte věci naplno. Buď odpočíváte, nebo pracujete. A o dovolené platí to jen to první!

 

 

 

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:34