V dobrém i zlém, dokud vás smrt nerozdělí. Taky toužíte po spolehlivé spiklence na celý život? Takhle ji získáte a sama se jí stanete.

Rozumět si s přítelkyní při nakupování a na lekcích spinningu je jedna věc, ale trpělivě mlčet, když vás kamarádka donekonečna zahlcuje litaniemi o svém rozchodu, nebo ji taktně odradit od životní chyby dokáže jenom opravdová parťačka. Už jste objevila spřízněnou duši, které se můžete klidně svěřovat, protože se za vás vždy postaví? Skvělé! Následujte těchto pět osvědčených rad a vaše přátelství nic neohrozí!? Smiřte se, že chybuje


Sice se s ní smějete od rána do večera, ale občas vás prostě nejlepší kamarádka i pořádně vytočí. Své emoce byste měla zkrotit a přijmout parťačku i s jejími chybami. To znamená, že jí nezačnete hned vyčítat každou prkotinu a rozhodně se na ni nebudete dívat skrz prsty, když vyvede něco hloupého. Opravdové kamarádky totiž chápou, že jejich družka není vždy a ve všem dokonalá.


Své dlouholeté přítelkyně si za to váží dvacetiletá barmanka Klára: „Není pro mě nic neobvyklého protančit celou noc v minisukni a na jehlách. Prostě mě baví flirtovat a slavit až do rána. Jenomže kvůli tomu mě spousta známých pomlouvá a dělají ze mě lehkomyslnou nymfomanku. Naštěstí mám Lenku, která  mě neodsuzuje za to, že se potřebuju občas pořádně vyřádit. Když si ale myslí, že už zacházím příliš daleko, upozorní mě. Cením si jejího chování o to víc, že mě už spousta kamarádek odepsala.“? Projevte zájem


Občas se stane, že vaše kamarádka slaví narozeniny na druhém konci města, venku leje jak z konve a vám se ani trochu nechce vyrazit. Co s tím? Překonejte nepohodlí, zatněte zuby a vyrazte svou drahou podpořit. V situacích, kdy vaší parťačce o něco jde, se musíte přemoct a dát přednost jejím potřebám před svými, obzvláště pokud hrozí, že jí kvůli plískanici za okny na večírek nedorazí půlka hostů.


Snažte se sledovat vše, co je pro vaši kamarádku v životě důležité, i když vás tyhle její radosti dvakrát nevzrušují. Vůbec nemusíte chápat, proč fanaticky propadla bruslení, ale když se jí čas od času zeptáte, jaké už udělala pokroky, ocení váš zájem. Dáte jí najevo, že na ni myslíte, i když nejste právě spolu, a vytvoříte tak pocit větší blízkosti.


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:12