Matka příroda má pro vás pár parádních prostředků, se kterými se můžete vyvarovat nepříjemným onemocněním, která v této sezoně číhají na každém rohu.

Myslíte, že saláty jsou jen pro teplé letní dny? Ani náhodou! Právě na podzim a v zimě je dobré doplňovat vitaminy ze zeleniny a ovoce, které dokážou zlepšit váš imunitní systém.

Vyzkoušejte poklady přírody


Růžičková kapusta - Představte si, že jedna polovina šálku růžičkové kapusty poskytuje více než 80% doporučené denní dávky vitaminu C. V této souvislosti lze říci, že je kapusta jedním ze silných bojovníků proti bacilům. Kromě toho je výborným zdrojem draslíku, železa, kyseliny listové, vlákniny a hořčíku.

Řasa - Seznam zdravotních přínosů této parádní potraviny je nekonečný - nízký obsah kalorií, jsou bohaté na bílkoviny (60%), vitamíny A, B komplex, D, K, minerální látky včetně vápníku, železa, hořčíku, zinku, manganu, mědi, sodíku a draslíku. Řasy vás ochrání před oxidačnímu stresu a posílí imunitní systém. Mimo to jsou prospěšné pro srdce a mozek. Tak utíkejte do obchodu a udělejte si domácí sushi.

Grapefruit - Je plný vitaminu C, takže je ideální pro boj proti nachlazení. Nicméně, tyto subtropické citrusové plody dokážou zničit i zánětlivá onemocnění a červené grepy mají dokonce protirakovinové schopnosti.

  7:00,  aktualizováno  26. března 2019 14:05