Sabaudia

Necelých sto kilometrů od Říma se ve stínu magické hory Circeo rozprostírá dlouhá pláž s bělostným pískem jemným jako prach. V Sabaudii jako by se zastavil čas. A je dost možné, že kdo jednou zanechá otisk svého chodidla na pláži, bude se sem chtít stále vracet. Poměrně moderní městečko Sabaudia miluje římská smetánka, je tedy jasné, že jde o špičku!

Co ochutnejte: V jídelním lístku určitě zapátrejte po sekci piatti di mare čili pokrmy z moře.Positano

Do městečka choulícího se v zátoce Amalfské riviéry se nechala unést i hrdinka filmu Pod toskánským sluncem. Prožila tu krátký milostný románek s vášnivým Italem. Positano totiž přímo svádí k lásce. Procházet se jen tak za ruku křivolakými uličkami, vychutnávat si osvěžující citronový likér limoncello nebo popíjet cappuccino a tiše si na pláži šeptat zamilovaná slovíčka… A co vytáhnout se svým objevem paty z městečka a vyrazit na menší túru? Třeba na vyhlídku Belvedere dello Schiaccone, kde se před vámi rozprostře scenérie rozeklaného pobřeží jako na dlani. Její úchvatnou krásou se nechali inspirovat i mnozí umělci jako Pablo Picasso, Paul Klee, John Steinbeck či Leonard Bernstein.

Co ochutnejte: Říká se, že nejlepší pizzu můžete ochutnat v Neapoli, kde se zrodila její receptura. Celá oblast Kampánie je proslulá touto specialitou, mezi nejoblíbenější verze patří pikantní pizza marinara s ančovičkami, česnekem a oreganem.


Marina di Ginosa

V jihovýchodním cípu Itálie se nachází zapomenutý kraj Apulie. Pobřeží je písečné a poseté olivovými háji. Raději se vyhněte proslulému letovisku Gargano a objevte svůj soukromý ráj v některé z menších rybářských vesniček. Apartmány v Marina di Ginosa (italieonline.eu) se nalézají uprostřed zeleně a brouzdat se můžete po sedmikilometrové pláži, která se díky své čistotě právem pyšní modrou vlajkou Blue flag (blueflag.org).

Co ochutnejte: Vynikající mušle zapečené s brambory a rýží pod názvem teglia.


Riccione

Lehce dostupné místo pro milovníky Jadranu, které má ve velké oblibě italská mládež a rodiny s malými dětmi. Při výběru letovisek platí jednoduché pravidlo – vypravte se na pláže milované Italy. Koho nebaví smažit se na pláži celé dny, může vyrazit do jednoho z nejoblíbenějších italských aquaparků. Celodenní vstupné do Aquafanu vás vyjde na 28 euro, od čtyř hodin odpoledne pouze na 16. Otevřeno je od 10 do 18.30.

Co musíte vidět: Udělejte si výlet do San Marina, což je městečko a zároveň ministát v jednom. Můžete vyrazit třeba na kole, protože vzdálenost od Riccione je pouhých 30 km.

Co ochutnejte: Domácí ravioli plněné sýrem, jemným rybím masem nebo červenou čekankou!


  8:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:27