Už dávno nejde o vylepšené krokoměry! Moderní sportovní hodinky vám změří tep, spočítají kroky, uběhnuté kilometry, uplavané bazény a dokonce budou sledovat i váš spánek, pitný režim a zdraví!

Nabídka je široká, my jsme si vybrali sportovní hodinky Fitbit Versa, které jako jedny z mála monitorují i ženské zdraví. Co dalšího dokážou a proč je fajn je každý den nosit a nesundávat je ani na noc?

1. Kroky


Podle doporučení Světové zdravotnické organizace bychom měli denně ujít minimálně deset tisíc kroků. Důležité je zde slovo „minimálně“ – toto množství je totiž vhodné na udržení zdraví, rozhodně jím ale výrazně nezlepšíte svoji kondici. Pokud chcete chůzí zároveň i hubnout a zapracovat na své fyzičce a zdraví, musíte ještě aspoň dva či tři tisíce denně přidat.
Hodinky Fitbit Versa vám spočítají každý krok. Stačí si nastavit denní limit, kolik chcete ujít, a průběžně sledovat, jak jste se splněním svého cíle daleko.


2. Sport


Běh, cyklistika, plavání… hodinky zaznamenají každý váš pohyb. Pokud ráda plavete, jejich spolehlivost vás nadchne. V bazénu se totiž můžete soustředit jen na pohyb svého těla a netrápit hlavu počítáním bazénů. To udělají hodinky za vás. Spočítají uplavané bazény, celkovou vzdálenost, změří tep. Při běhu můžete sledovat jak svou aktuální rychlost, tak i uběhnutou vzdálenost. A v případě, kdy máte telefon s sebou, můžete v aplikaci vidět i uběhnutou trasu.

3. Spánek


Jedna z nejzajímavějších funkcí hodinek Fitbit Versa. Až ji vyzkoušíte, možná vám konečně dojde, proč jste celé dny tak unavená. Hodinky jsou totiž nemilosrdné a váš spánek naprosto přesně změří. Vy tak třeba zjistíte, že spíte opravdu málo, anebo za celou noc odpočíváte jen pár minut skutečně hlubokým spánkem. Zajímavé je proto sledovat i graf, ze kterého vyčtete čas strávený v průběhu noci lehkým či hlubokým spánkem a ve fázi REM. Díky tomu budete moci na dokonalém odpočinku také trochu zapracovat!


4. Ženské zdraví


Pomocí hodinek Fitbit Versa můžete sledovat i svůj menstruační cyklus. Budete tak mít stále aktuální přehled například o právě probíhající ovulaci.

5. Pohni se!


V hodinkách si můžete nastavit, jak aktivní chcete vést životní styl. Kupříkladu uvedete, že chcete být v pohybu aspoň 9 hodin denně, od 9 do 18 hodin. To znamená, že i v práci se chcete každou hodinu aspoň na chvíli zvednout od počítače a krátce se projít. Hodinky vás pak vždy před uplynutím celé hodiny něžně upozorní, že je čas vstát ze židle. Požadovat po vás budou aspoň 250 kroků za hodinu.

Chytré hodinky toho dnes samozřejmě umí mnohem víc. Můžete si do nich uložit vlastní hudbu v MP3 nebo s aplikací Deezer. Pojmou více než 300 skladeb, které si (bez použití mobilního telefonu) můžete přehrávat pomocí bluetooth sluchátek.
Hodinky dokážou také například oznámit telefonní hovor, přijmout textovou zprávu a s jejich pomocí na ni dokonce krátce odpovíte, pokud tedy máte telefon s operačním systémem Android.

Všechny další potřebné informace najdete ZDE!

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:23