Že běháte jenom pro radost a pro zdraví? Tak to si běžkyně a blogerka Soňa taky kdysi myslela. Teď je na závodech každý víkend. Prozradí vám proč:

Když jsem běhala půl roku, zeptal se mě tatínek: „Proč neběžíš nějaký závod? Viděl jsem televizi pražský půlmaraton a tam byla tak krásná atmosféra.“ Řekla jsem mu tenkrát, že to není nic pro mě. Že běhám jen tak pro sebe a pro radost. Jenže když kolem mně začaly na závody chodit všechny moje kamarádky, řekla jsem si, že to zkusím. A propadla jsem tomu. Toto jsou mé důvody:

Důvod 1: Atmosféra


Když přijdete na závod, ve vzduchu poletuje zvláštní atmosféra - nejprve tu vládne určité napětí před startem, kdy se všichni chystají a protahují. Všude je plno, ale vidíte spousty nadšenců, kteří se na běh těší. Nejlepší to ale je až po závodě, kdy počáteční stres odpadne a všichni jsou šťastní v cíli.

Důvod 2: Kamarádi


Díky běhání poznáte spoustu nových známých a stejných nadšenců, jako jste vy. Můžete si s nimi vyměňovat svoje dojmy, zkušenosti, navíc jsou běžci díky tomuto sportu opravdu v klidu a milí lidé. Na závody pak už budete často chodit i kvůli nim, abyste je všechny potkali a popovídali si s nimi.

Důvod 3: Seznámení


Když jsem běžela svůj první půlmaraton, byla jsem překvapená, kolik je tam hezkých mužů! A po závodě jsem opravdu jednoho potkala a nedávno jsme se vzali. S běžci se snadno dává do řeči - stačí jen třeba probrat strategii závodu. Skvělé je, že pak budete mít i parťáka na svoje běhání a budete spolu trávit také volný čas.

Důvod 4: Euforie v cíli


Neznám krásnější pocit, než vběhnout do cíle. Překonala jsem sebe sama, mám to za sebou, jsem šťastná. Prostor v cíli má úžasnou atmosféru, protože to tak cítí i jiní běžci, jsou tady emoce, slzy, radování. To musíte zkusit, to se slovy nedá popsat. Navíc se vám na krku houpe krásná medaile jako odměna za výkon.

Důvod 5: Poznávání nových míst


Protože za závody jezdíme po celé republice i do zahraničí, dostanu tam, kam bych asi jinak nejela. V poslední době jsem byla nadšená z Olympijského stadionu v Mnichově, krásné to bylo před lety v Beaujolais ve Francii, kde jsem mezi vinicemi běžela vinařský půlmaraton.

 

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:15