Hubnutí je věda, to víte. A vaše tělo vám neustále chystá nástrahy, jak si nadbytečná kila udržet. Víme o 5 omylech, které si možná ani neuvědomujete a brzdí vás.

Cíl


Stanovení cíle je jednou z prvních věcí, které při hubnutí uděláte. Je ale důležité stanovit si reálný cíl. Shodit 3 – 5  kg za měsíc je reálné, ale shodit 10-20 kg za měsíc už ne. Nesmyslný cíl vás bude spíše frustrovat než motivovat. Ručička váhy nepoletí závratnou rychlostí dolů a vy začnete mít hříšné myšlenky typu: stejně nehubnu, tak proč bych si ten dortík nedala…

Negativní myšlení


Pokud jdete do hubnoucího procesu s myšlenkou, že se vám to stejně nepovede, tak se na to rovnou vykašlete. Chcete-li opravdu uspět, musíte si věřit. A vlastně by vás hubnutí mělo bavit. Měla byste si vařit jídla, která jsou dietní a zároveň chutná. Vyberte si sport, který vás bude bavit a budete se na něj těšit. Váha pak začne opravdu směřovat správným směrem.

Co a proč?


Nejběžnějším omylem při hubnutí je to, že stravování není potřeba pouze změnit, ale pochopit. Mnoho lidí vynechá smažené, tučné a sladké a tím to končí. Základ je stravovat se vyváženě, aby vaše tělo získalo všechny potřebné vitaminy, minerální látky, vlákninu, bílkoviny… Správný jídelníček není jen o vynechání jedné složky.

  17:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:22