Běháte a pořád to jde nějak ztěžka? Možná známe váš důvod:

Neprotahujete se


Bolí vás vždy po běhání svaly? Aby nebolely, je potřeba po běhu vždy protáhnout strečinkem. Neměl by být dynamický, ale statický a v každé pozici byste měla vydržet aspoň dvacet sekund. Pokud svaly bolí opravdu hodně, rozmasírujte je masážním válcem.

Neříká vám nic běžecká abeceda


Pamatujete si tyto legrační cviky ze základky a že k ničemu nejsou? Ale omyl. Liftink, skiping, zakopávání a další cviky jsou rozloženým běžeckým krokem. Učí správné technice běhu a také uvolňují nohy a zabraňují vzniku zranění.

Chodíte příliš navlečená


Při volbě oblečení se vždy držte poučky oblékat se tak, jakoby bylo o deset stupňů více. Když se rozběhnete, bude vám rychle horko a pokud toho na sobě máte hodně, půjde vám běhání ztěžka.

Běháte stále stejným tempem


Pořád stejný okruh a ve stejném tempu? Za chvíli vás to nebude bavit a abyste se mohla zlepšovat, potřebujete střídat rychlosti. Zkuste si na hodinkách nebo v mobilu nastavit půl minuty. Pokaždé, když pípnou, změňte rychlost. Střídejte rychlou s pomalou. Stačí to tak dělat během výběhu jen třeba deset minut.

Málo pijete


Nedostatek tekutin a zejména teď v létě způsobí, že nebudete mít dostatek energie a běh vás okamžitě vyčerpá. Nestačí najednou před během vypít půl litru vody. Důležité je tělu tekutiny dodávat pravidelně, po celý den a po menších dávkách. Zkuste si třeba každou hodinu nastavit budík nebo si před sebe dejte láhev s vodou.

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:26