Existují dva druhy žen: ty, které poutají pozornost poprsím, a ty, které mají hezký zadek. S velikostí poprsí toho (kromě plastické operace) moc nenaděláme. U zadečku to neplatí – každá žena ho může mít pěkný, ale je třeba jít na to chytře!

Typy ženského pozadí


Ženské pozadí můžeme rozdělit do čtyř typů podle tvaru: čtvercový, srdcový, trojúhelníkový a vysněný kulatý tvar. „Jakékoliv cviky na posílení hýžďových svalů jsou dobré, ale pokud chceme dosáhnout krásně kulatého zadečku, je třeba zvolit cviky, které jsou pro daný tvar účinnější,“ vysvětluje Kateřina Škrlová z Online Fitness, která pro každý typ hýždí vybrala tři nejvhodnější cviky. Vyzkoušejte!

1. Kulatý zadeček
Tvar, který mužům připadá nejvíce atraktivní, tudíž je snem většiny žen. Žena s takovým pozadím má typicky ženské křivky a lze ji za zadek pěkně chytit. Není tedy divu, že se jedná o tvar, který chceme. Tuk se ukládá především do středu hýžďových svalů a vytváří tak kulatý tvar. Jak o něj pečovat, aby byl pevný?

Cviky pro kulaté pozadí


Sumo dřepy

Postavíme se rovně, rozkročíme doširoka nohy a s nádechem jdeme do dřepu. Kolena tlačíme neustále od sebe, dbáme na to, aby se netřepala. Zadek klesá co nejníže – nejlépe, aby stehno s lýtkem svíralo úhel 90 stupňů, nepředkláníme se ani nezakláníme, záda jsou rovná,š pohled směřuje vpřed. Jakmile se nám začnou viklat kolena, dále hýžděmi neklesáme. V dolní pozici chvíli vydržíme a s výdechem se zvedneme zpět nahoru. Cvik opakujeme 20x ve 4 kolech.Most

Lehneme si na zem, pokrčíme nohy, ruce dáme podél těla a s výdechem zvedneme pánev. Snažíme se zadečkem dostat do takové výšky, aby byly stehna a břicho v jedné rovině. Nahoře zadeček zatneme, chvíli vydržíme a s výdechem pokládáme pánev zpět k zemi. Zadeček nepokládáme úplně na zem. Cvik opakujeme 20x ve 4 kolech. 

Bulharské výpady

O zeď opřeme židli, aby nepodjela. Postavíme se zády asi půl metru od židle a položíme na ni špičku jedné nohy. Je nutné se postavit od židle tak daleko, aby při výpadu nepředcházelo koleno před špičku. S nádechem uděláme výpad, chvíli vydržíme v dolní pozici a s výdechem jdeme zpět nahoru. Cvik opakujeme 20x na každou nohu ve 4 kolech.

  15:00,  aktualizováno  26. března 2019 17:17