Nemáte s kým vyrazit do vytoužené destinace? V pohodě si cestu užijete sama, když si ošéfujete čtyři pravidla…

Připravte si krytí

Když nemáte s sebou kámošku, která by vám kryla záda, musíte se postarat o svou bezpečnost jinak. Napište někomu blízkému svůj cestovní itinerář. Rozepište mu, kde a kdy budete, a taky se svému dislokovanému andělu strážnému z domluvených míst průběžně ozývejte. Na mobil si uložte číslo tohohle člověka pod názvem ICE. To je zkratka spojení In Case of Emergency (pro mimořádné případy) a mezinárodně používaná finta, která pomůže policii nebo nemocnici kontaktovat vaši rodinu, když vy nemůžete.


Zredukujte náklady

I když cestujete sama, nemusíte doplácet rozdíl v ceně za dvoulůžkový pokoj. Hodně resortů, cestovek nebo okružních lodí nově nabízí nižší sazby pro singl cestovatele, a když rezervaci ubytování nebudete dělat on-line, ale nejdřív si do hotelu zavoláte, můžete si rovnou vyjednat slevu.


Buďte sobecká

Vždycky jste toužila proflákat týden v New Yorku, ale nakonec jste z celé bandy stejně naladěných kamarádek ušetřila na tenhle sen jen vy sama? Tak si ho pěkně zrealizujte a taky si ho užijte. Dělejte si, co jen vy sama chcete. Obří čokoládový muffin k snídani, k obědu i k večeři? Štíhlou linii pěstující kamarádky by vám ho možná neschválily, jenže ony tady nejsou. Takže proč ne?!


Připojte se k lidem

Fakt, že jste ze své party vyrazila do ciziny jen vy sama, neznamená, že musíte sama na cestě zůstat. Třeba cestovní kancelář CK S.E.N. nabízí jak možnost najít spolubydlící do hotelu, tak ušetřit a s uspořenými penězi si zpříjemnit další cestování. Tahle cestovní kancelář navíc nabízí výjimečné poznávací zájezdy na kterých se rozhodně nebudete nudit ani se cítit osamělá, cksen.cz.


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:21