Věděli jste, že průměrný člověk se každý den dotkne svého mobilu více než 2600x? Není to šílené?

Lidé už mobil nedají z ruky skoro ani na záchodě, v tramvaji, ve vlaku, v restauraci, v kavárně... se stačí rozhlédnout kolem sebe a zjistíte, že minimálně polovina lidí nevidí, neslyší, protože jsou pohrouženi do displeje svého chytrého telefonu. Připravují se tím ale o ten opravdový život, který utíká kolem nich, zatímco sledují ten fiktivní online svět.

Jak krásně nám bylo, když byl internet v mobilu ještě drahý, nebo dokonce když ještě chytré mobily neexistovaly. Vzpomínáte na to? A co to takhle zkusit jeden den bez mobilu, dát si tzv. digitální detox? V mnoha západních zemích to začíná být dost populární. Dokonce tak, že leckteré rodiny mají třeba „digital detox“ dovolenou. Co je na tom tak skvělého, být bez spojení s okolním světem? Máme pro vás hned 4 důvody, po jejichž přečtení určitě mobil aspoň čas od času odložíte! Jdeme na to!

Užijete si tady a teď


Když odložíte mobil, budete mít možnost si naplno užít přítomný okamžik. Prostě jen být tady a teď. Můžete se soustředit na sebe, své okolí, třeba chvilku pozorovat rytmus svého dechu, zklidnit se a přijít tak na úplně jiné myšlenky. Prostě si vyčistit hlavu. Není to špatné, žít přítomným okamžikem radí třeba i zenový mistr Haemin Sunim, který své poznatky sepsal do inspirativní, a hlavně vizuálně nádherné knížky „Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte“. Něco na tom vážně je.  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:26