Patříte mezi ženy, které často pociťují únavu, a to během celého dne? Je přitom jedno jak dlouho spíte a stejně si připadáte, jako kdyby z vás někdo vysával energii? V tom případě víme, co za to může. Nedostatek pohybu a špatná životospráva. Upozorníme vás na příčiny, které jsou spjaté s vaší permanentní únavou a poradíme, jak se jich zbavit.

1. Sportujte a protáhněte se už po ránu


Jak stárneme, zmenšuje se produkce hormonů a tím slábne svalová hmota. Dopřávejte si proto jakýkoliv pohyb, chůzi, běhání, cvičení SM systém, jógu, pilates. Prostě cokoliv vás bude bavit. Získáte lepší fyzickou kondici a omladíte tak své tělo. Začněte každé ráno, stačí dva cviky po probuzení. Odměnou vám bude energii hned po ránu a protažené tělo, které nebolí.

2. Upravte jídelníček


Vynechejte bílý cukr, bílou mouku, sladká jídla, limonády, tučná a smažená jídla. Slaďte medem, používejte monosacharidy na bázi fruktózy, místo sladkostí konzumujte ovoce, používejte celozrnnou mouku, oleje lisované za studena a rybí tuk. Obohaťte jídelníček potravinami bohatými na vitamíny, vápník a kyselinu listovou. S narůstajícím věkem, tělo totiž produkuje méně enzymů a enzymy jsou živeny vitamíny a minerály – těch se nám tak nedostává.

Náš tip: Pšenice - královna bez koruny

3. Využívejte antioxidanty


Antioxidanty jsou látky, které v našem těle kompenzují škodlivé účinky probíhajících oxidačních procesů. Mezi nejznámější antioxidanty patří vitamín C, D a E, koenzym Q10, selen, zinek a beta-karoten. Antioxidanty zpomalují proces stárnutí, chrání naše srdce, snižují riziko vzniku rakoviny a preventivně působí proti infarktu. Pokud si nejste jistí, že je správně doplníte běžnou stravou, vsaďte na ně ve formě doplňků.

  15:00,  aktualizováno  31. března 14:23