Pořiďte si úsměv od ucha k uchu a svezte se na vlně pohody. Víme, co vám v těle rozpoutá bouři šťastných hormonů.


1. Vyrobte si nástěnku.


Kupte si korkovou desku a doma ji proměňte ve svou výkladní skříň. Připíchněte na ni fotky, výstřižky, pohledy či suvenýry, které prozrazují, jaká jste, koho milujete, co vás baví, kde si nejvíc užíváte..., však víte. Budete přemýšlet nad příjemnými věcmi, což vás nabije uspokojením a pohodou.2. Spolykejte špagety.


Nervozitu a únavu hned zaženete talířem celozrnných těstovin. Obsahují mraky vitaminu B, který je potřeba k přeměně sacharidů na energii. Fungují jako čokoláda, jenže vám po nich pocit pohody vydrží déle.

Tip: Dejte si k nim parmazán a černé olivy, které vás nadopují nenasycenými tuky. Ty představují silnou zbraň proti depresi a výkyvům nálady.3. Překopejte si hnízdo.


Pusťte se do důkladné čistky v bytě: vyházejte zaprášené tretky, přešoupejte nábytek, přesaďte kytky. Obzvlášť poslední zmíněná činnost vás vyladí do báječné nálady. Je totiž vědecky dokázáno, že když se dotýkáte hlíny a živých rostlin, okamžitě vám vyletí hladina pohodových hormonů. Při přestavování a zdobení doupěte zase získáte pocit, že svůj život držíte pod kontrolou a vylepšujete si ho.4. Zasmějte se.


I když máte náladu spíš na hodně krvavý horor, sáhněte v půjčovně po bláznivé komedii. Vyberte hodně střelený kousek, při kterém vaše bránice nezůstane ani chvíli v klidu. Smích umí jednu zázračnou věc: zlepší vám náladu na nádherně dlouho.5. Stříhejte a lepte.


Popadněte staré časopisy, nůžky a vyrobte koláž. Může vypovídat o tom, jak se teď cítíte. Jestli máte třeba vztek, vybijte si ho tvorbou. Vezměte fotku nevěrného milence nebo šéfa-podrazáka a učiňte z jeho hlavy hlavní motiv svého výtvoru. Za chvíli přestanete myslet negativně. Místo abyste se užírala, budete se smát nad obrázkem svého bývalého opatřeného jeleními parohy.6. Naservírujte si moučník.


Určitě to znáte – když slupnete větrník se šlehačkou, svět hned vypadá růžověji. Tak si ho prostě kupte. A nekazte si požitek úvahami typu: „Zhřešila jsem, takže večer budu půl hodiny běhat nahoru a dolů po schodech.“ Pokud si tímhle způsobem nezlepšujete náladu denně, žádná katastrofa v podobě nedopnutelných džín vám nehrozí.


  7:20,  aktualizováno  25. března 2019 19:09