Nemáte ještě program na první jarní víkend, který je právě před námi? Vyrazte s rodinou na výlet. Trasy už jsou připravené, vyberte si tu, kterou v pohodě zvládnete.


1. Poznejte Česko


Sté výročí založení Československa připadá sice až na podzim 2018, oslavy ale začínají už tento víkend. V sobotu 25. března startuje série pochodů s názvem 100 let republiky, 130 let v pohybu, která vás během roku a půl zavede na místa, jež by vás možná jinak ani nenapadlo objevit.2. Jen kolik zvládnete


První z akcí s názvem Za jarním sluníčkem proběhne tuto sobotu ­vPraze. Je připraveno pět tras v délce od 5 (bezbariérová, vhodná pro kočárky i vozíčkáře) do 22 kilometrů. Časy a místa startu i cíle a další informace zjistíte na www.100letvznikurepubliky.cz.

3. Kam dál?


Další víkendové akce proběhnou po celé republice, v dubnu přijde na řadu objevování okolí Plzně, vrchu Lovošť u Lovosic a Chebska, v květnu se můžete vydat na trasu Přes tři hrady v okolí Ústí nad Orlicí, další akce proběhnou v Javorníkách, Klatovech, Českých Velenicích, ­Novém Jičíně a Táboře.4. Doprava, doleva, rovně


Hlavním pořadatelem akce je Klub českých ­turistů, díky němuž máme v Česku více než 42 tisíc kilometrů značených turistických tras. Dokonale propracovaný a přehledný systém žluté, červené, modré a zelené značky nám závidí celá Evropa.5. Děti, jdeme!


Pokud si moc nevěříte v orientaci, je pro vás pochod po značené trase ideální možností, jak se vydat na neznámá místa a neriskovat přitom zbytečné bloudění. A nemyslete si, že typický účastník pochodu je šedesátník s batohem z předminulého století. Naopak, akce jsou určené především pro rodiny. Součástí je vždy kulturní a hudební program. Skvělá příležitost, jak vytáhnout děti na vzduch od tabletů a mobilů. Dostanou totiž brožurku, do které budou sbírat samolepky a razítka, a na závěr ještě můžou vyhrát v tombole.


  7:43,  aktualizováno  25. března 2019 18:29