Máte pocit, že vaše tělo po Vánocích připomíná časovanou bombu plnou toxinů? Naordinujte si ozdravné dny.

Detox neslouží primárně k hubnutí, ztráta kilogramů je takový milý bonus. Detox nám pomáhá očistit tělo od škodlivin, zrychluje metabolismus a zlepšuje stav naší pokožky. Dopřejte si jednou týdně očistný den, díky němuž se budete cítit fit.1. Citron


Žebříčku detoxikačních zázraků kraluje citron. Zrychluje metabolismus a zbavuje tělo škodlivých látek. Vlažná voda s citronem každé ráno by se měla stát vaším celoročním rituálem.
2. Česnek


Česnekový den si raději plánujte na víkend. Všichni víme, že česnek je opravdu výrazný a vy nechcete zažít společenské faux pas. Česnek snižuje cholesterol, reguluje krevní tlak a chrání srdce.
3. Bílý čaj


O detoxikačních účincích zeleného čaje víte, ale i bílý vám může být nápomocný. Obsahuje antioxidanty, jež pomáhají bojovat s volnými radikály a jeho pití také snižuje cholesterol.
4. Kopřiva


Pití kopřivového čaje je skvéle k pročištění vylučovacího ústrojí. Kopřiva také léčí akné a další kožní problémy. Jen pozor, kopřivový čaj nepijte déle než 1 týden v kuse.  9:03,  aktualizováno  25. března 2019 19:04