Znáte ten pocit, kdy se cítíte unavení a bez energie? Příčinou může být nedostatečně rozpohybovaná lymfa v našem těle. Poradíme, jak ji rozproudit!

Lymfatický systém není tak nápadný jako ostaní systémy našeho těla (dýchací, kosterně-svalový, trávicí apod.), ale to neznamená, že by byl o něco méně důležitý. Právě naopak – díky lymfatickému systému se může náš organismus čistit, zbavovat se nežádoucích látek a uzdravovat se. Lymfa nám ale musí v těle dostatečně svižně proudit. Jak toho dosáhnout? Ve spolupráci se serverem www.fithall.cz, který nabízí online cvičení, jsme 10 triků, jak na to:1. Pijte voduLymfa je tekutina. Když nebude mít spojence v podobě čisté vody, nebude proudit, nepoteče. Vypijte denně minimálně 2 litry čisté vody, minerálky a neslazeného čaje.2. Jezte zeleninu


Vláknina čistí střeva a odvádí pryč z těla část nežádoucích látek. Další část odvádí lymfa - pomozte jí a konzumujte vlákninu, nejlépe prostřednictvím nesolené zeleniny, která navíc tělu dodá vitamíny a minerály.Čtěte také: Jarní detox – je vůbec k něčemu?


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:38