Je pro vás hubnutí nevítaná dřina? S těmito tipy vás bude bavit. Shazování kil začíná v hlavě a chytrém plánování, naplánujte si ho tak, aby vás cvičení a nový jídelníček těšily.

„Své rozhodnutí zhubnout roztrubte do světa, zapojte rodinu i přátele, s jejich podporou se brzy stane zdravější stravování a pravidelný pohyb součástí vašeho života. Navíc se tak lehce nevzdáte. Stejně jako nenecháte čekat kamaráda v parku, když si dopředu domluvíte společné běhání. Sport je výborná příležitost k setkávání a poznávání nových lidí, místo abyste si sedli na pivo, jděte tančit nebo se procházejte,“ uvádí hlavní trenérka fitness centra pro ženy Contours Markéta Brožová.1. Mlsání a pečivo povoleno!Přísné diety jsou cestou do pekel. Dřív nebo později podlehne každý. Jídelníček neměňte od základu, ze začátku k němu přidávejte zdravé potraviny a zvyšte přísun ovoce a zeleniny. Vyhněte se přejídání a nezdravým průmyslově vyráběným potravinám.


„Pokud vás přepadne chuť mlsat, bez obav jezte oříšky a hořkou čokoládu. Ořechy si vybírejte kvalitní, a protože obsahují hodně tuků, i když zdravých, hlídejte jejich snězené množství. Čokoládu si nepleťte s levnými náhražkami, měla by mít minimálně 70 % kakaa. Vyzkoušet můžete i různé příchutě, například s chilli, které spalování tuku dokonce podporuje. Pokud patříte mezi pečivové závisláky, nahraďte bílé rohlíky celozrnným nebo žitným kváskovým chlebem. Kvásek je oproti běžně užívanému droždí stravitelnější a prospívá zažívání, jeden až dva krajíce denně jsou naprosto v pořádku,“ popisuje přední výživová specialistka Světa zdraví Monika Bartolomějová.Čtěte také: Hubnutí podle fází měsíce2. Nebuďte v tom sama


Při cvičení nezůstávejte v izolaci! Větší zábava je dělat dřepy v páru nebo užívat si lekce jógy s přáteli. Pořád ale nesmíte zapomínat na sebe a své výsledky!


„Sdílení zážitků činí cvičení efektivnější, a to jak z hlediska udržení motivace, tak i posílení výkonu, kdy nastupuje vrozená soutěživost. Kamarádství vznikají přímo v posilovnách nebo na společných lekcích. Sociální sítě a zájmové weby nabízejí nespočet skupin, které propojují cvičící nadšence i úplné začátečníky, které lze oslovit,“ potvrdila trenérka Markéta Brožová.


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:53