Každý chce být zdravý a spokojený. Jak ale dosáhnout toho, aby byly tělo i mysl v dobré kondici? Protrénujme se k pozitivnímu myšlení a zdravému životnímu stylu, abychom si mohli užívat každou minutu života.

Pouze 5 % Čechů považuje svůj životní styl za zdravý! Chcete tento počet zvýšit? Řiďte se následujícími pravidly!


1. Sepište si argumenty


Pokud budete mít černé na bílém zapsané všechny důvody, proč byste měli být ve vynikající kondici, bude vás to neustále motivovat k lepšímu životnímu stylu. Přestože váš cíl sám o sobě dává smysl a zdá se, že nepotřebuje žádné opodstatnění, čím více argumentů pro sebe budete mít, tím lépe se udržíte disciplinovaní.

2. Mějte plán


Cíl bez plánu je jen sen. Převzít kontrolu nad svým zdravím vyžaduje znalost aktuálního stavu i dlouhodobou vizi a směr. Může vám v tom pomoci Index zdraví. Na základě výsledků dotazníku týkajícího se vašeho současného životního stylu vám pomůže odhadnout vaši startovní kondici. Na míru vám vytvoří měsíční plán aktivit, rad a tipů, jak se dostat do formy a budovat zdravější životní styl.

3. Vychutnejte si pozitivní efekt


Máte nějaké špatné návyky, kterých se nemůžete zbavit, přestože se opravdu snažíte? Problém spočívá v tom, že držení se zlozvyku vám brání poznat, jak dobře se vaše tělo může cítit bez něj. Takže nad tím nepřemýšlejte a prostě s ním skoncujte. Jakmile ucítíte pozitivní efekt, budete motivováni neustále pokračovat.


4. Pijte hodně vody


Bez ohledu na to, jaký je váš zdravotní stav, voda je vždy dobrou volbou pro každého. Naše tělo je tvořeno ze 70 % vodou, takže hydratace organismu je životně důležitá. Vypijte velkou sklenici vody hned po ránu a pravidelně ji pak popíjejte i přes den.

5. Ovoce a zelenina jsou základ


Ovoce a zelenina obsahují velké množství vody a jsou plné vitaminů, minerálů a dalších živin. Dopřejte si čerstvý džus každé ráno a misku salátu nebo čerstvě nakrájené zeleniny ke každému jídlu.

Čtěte také: Fitness aplikace, které vás motivují k pohybu (hubnutí)

  15:00,  aktualizováno  31. března 13:45