Před několika dny oslavila své 42. narozeniny oscarová herečka Kate Winslet!

Oscar za ženský herecký výkon v hlavní roli a dalších 6 neproměněných nominací - to je úctyhodná sbírka jedné z nejpopulárnějších hereček poslední dekády, Kate Winslet!

Její herecký výkon je zárukou kvality, navíc si umí i skvěle vybrat, do kterých filmů se zapojit. Máme pro vás pár tipů na příjemné podzimní večery!

Nebeská stvoření (1994)


Mrazivé životopisné drama, které zpracovává skutečný příběh z poloviny 20. století. Na Novém Zélandu tehdy dvě dívky zavraždily matku jedné z nich. Ústředním motivem filmu je vztah dvou dívek, které spolu unikají do jistého čtvrtého světa, světa fantazie. Ten je dovede až k nenávisti vůči reálnému světu a následné vraždě matky jedné z dívek, šestnáctileté Paulině Parkerové. Právě z jejího deníku vycházeli vyšetřovatelé při vyšetřování otřesného činu a vychází z něj i film režiséra Petera Jacksona. V 99 minut trvajícím snímku Nebeská stvoření dokázal Jackson, jaký má filmařský cit pro světy fantasy, a tak se nemůžeme divit jeho následnému úspěchu se světem Pána Prstenů. První velká role Kate Winslet a ihned bezchybný herecký výkon!