Akci nazvanou „Prodej vánočních psů“ chystají aktivisté z hnutí 269 na sobotu 10. prosince od 13.00 hodin na pražském Andělu. Jejím cílem je upozornit na krutost zabíjení kaprů před Vánoci.

Na frekventovaném místě, kam budou tisíce lidí mířit pro dárky, budou aktivisté z hnutí 269life prodávat psí maso. Tedy samozřejmě imaginárně.„Mnoho lidí si myslí, že ryby necítí bolest, protože nekřičí. Ale to je velký omyl. Ryby vnímají prakticky totožně jako kočky, psi i lidi," argumentují. „Chceme upozornit na to, že odsuzujeme jiné kultury za jejich tradice, pokud jsou vražděni psi nebo kočky, zatímco se sami chováme jako barbaři k tvorům, se kterými nemáme soucit. Přitom všechna zvířata cítí bolest a strach stejně,“ řekl jeden z organizátorů. „Jak to, že se vám hnusí pohled na ogrilovaného psa a při pohledu na opečenou kachnu přemýšlíte o zelí a knedlíku?“ ptají se dále organizátoři happeningu.


Podobná akce, upozorňující na kruté zacházení se zvířaty, se uskuteční i v Brně, Hradci Králové, Ostravě a v Plzni.  13:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:54