Přinášíme další skvělý recept z nové knihy Běhejte rychle. Jezte pomalu. Věříme, že vás nadchne stejně jako nás!

Využijte stejně jako autorky knihy Běhejte rychle. Jezte pomalu. Shalane Flanaganová a Elyse Kopecky švýcarskou inspiraci a vytvořite podle jejich receptu novou verzi klasické americké brokolicové polévky s čedarem. Autorky do ní použily kozí sýr, který je nejen lépe stravitelný pro ty, kdo jsou citliví na mléčné výrobky, ale má také vyšší obsah bílkovin, vápníku a draslíku než sýr z kravského mléka. A co je ze všeho nejlepší, pokrmům dodává výraznou, nakyslou a zemitou chuť, která tuhle výživnou zeleninovou polévku promění v naprostý trhák.Potřebujete:

2 lžíce nesoleného másla

1 žlutá cibule, nasekaná

2 mrkve, oloupané a nasekané

1 lžička jemné mořské soli

3 stroužky česneku, nasekané na hrubo

4 šálky zeleninového vývaru

1 velká brokolice, rozkrájená na růžičky

1 bobkový list

1/2  lžičky čerstvě mletého černého pepře

2 lžíce pasty tahini

120 g měkkého neochuceného ovčího sýra (chevre)


Postup:


1. Ve velkém hrnci nechte na středním plameni rozpustit máslo. Přidejte cibuli, mrkev a sůl a opékejte za občasného míchání, dokud cibule nezměkne – nesmí ale zhnědnout. Trvá to asi 5 minut. Přidejte česnek a za stálého míchání opékejte ještě minutu.

2. Do hrnce přidejte vývar, brokolici, bobkový list a pepř. Přiveďte k varu a poté stáhněte na nízkou teplotu. Na mírném ohni vařte 15 až 20 minut, dokud brokolice a mrkev nezměkne.

3. Vylovte bobkový list a vypněte var. Pokud máte ponorný (tyčový) mixér, rozmixujte jím polévku dohladka přímo v hrnci. Místo toho můžete polévku nechat trochu vychladnout, přelít do mixéru a rozmixovat dohladka až tam. Pozor: Když do mixéru dáte horké přísady, zvýší se tím tlak a víko mixéru by mohlo odletět. Proto víko pevně držte a mixujte na nízkou rychlost. Přidejte pastu tahini a kozí sýr a znovu promixujte, aby se vše spojilo.

4. Ochutnejte, a pokud je třeba, přidejte ještě trochu soli a pepře. Do podávání nechte polévku stát v teple na sporáku. Pokud je polévka příliš hustá, zřeďte ji trochou vývaru nebo vody.

5. Naplňte polévku do vyhřátých misek a nahoře ozdobte rozdrobenými lupínky pita s oreganem a mořskou solí.


Jako zákusek si připravte Muffiny superhrdinů!  8:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:30