Migréna není obyčejná bolest hlavy. Typicky se projevuje záchvaty jednostranných pulsujících bolestí na čele či ve spáncích. Často ji doprovází i nevolnost a zvracení. Než ale záchvat přijde, mohou vás varovat následující příznaky.

1. Aura

Mnoho lidí, kteří trpí na migrény, uvádí auru právě jako jednoznačný příznak začínajícího záchvatu migrény. Nejobvyklejší je aura zraková v podobě mihotavých záblesků nebo výpadku části zorného pole. Většinou trvá pár minut a poté nastupuje samotná bolest hlavy.

2. Podrážděnost

Znamením, že se blíží migréna, mohou být i změny nálad. Můžete se cítit zoufale a deprimovaně. Odborníci dokonce uvádí, že lidé s migrénami mají vyšší riziko, že se u nich časem projeví deprese.

Ilustrační snímek

3. Zvýšené chutě

Pokud vás trápí migrény, možná to znáte. Než se u vás projeví nepříjemný záchvat, máte chutě na určité typy potravin. Nejčastěji to bývají sladkosti a hlavně čokoláda.

4. Zívání

I zívání patří mezi časté příznaky, že brzy může přijít nepříjemný záchvat migrény. Na rozdíl od obyčejného zívání z únavy, je to předmigrenózní více intenzivní a hlavně častější.

5. Závratě

Při určitém typu migrény mohou být varovným signálem také závratě a problémy s udržením rovnováhy. Odborníci dokonce zjistili, že čím mají lidé silnější migrénu, tím více se u nich potíže se závratěmi a rovnováhou objevují.