Nejdřív se sama sebe zeptejte, co chcete, a podle toho vyberte strategii.

Chcete se k němu vrátit.

Možná o vás trousí jedovatosti právě proto, že je zoufalý a také by vás chtěl zpátky. Vy ale nespěchejte. Pokud jste se s ním rozešla a svého rozhodnutí litujete, dejte si čas na rozmyšlenou. Potřebujete si ujasnit, jestli se vážně chcete vrátit, anebo vám jen vadí být sama. „Věnujte se novému životu, novým přátelům, novým zájmům. Jakmile si zařídíte život a postavíte se na vlastní nohy, nebudete omezena vinou a osamělostí,“ vysvětluje Richard Silvestri v knize Akta ex (vydalo Motto). Setkání s bývalým vás může jenom znovu přesvědčit, že vztah je opravdu pryč.


Chcete jeho přátelství.

Povězte mu: „Hrozně mě mrzí, že o mně říkáš takové věci. Jestli máme zůstat kamarády, nemůžeme se navzájem pomlouvat.“ Možná vám zhrzeně vpálí, že o přátelství nestojí. Pokud ale bude souhlasit, stanovte hranice, aby bylo jasné, že už nejste partneři. Pravidlo číslo jedna zní: Žádný „přátelský“ sex!


Je vám ukradený.

Vůbec by vám nevadilo, kdybyste se už nikdy neviděli? Snažte se zabavit a pusťte bývalého z hlavy. Jestli vás pomlouvá, zůstává na společných přátelích, aby si udělali úsudek. Obrátili se k vám zády? Možná vás ani nebrali jako opravdovou kamarádku. Jestli vám ale bývalý dál škodí, budete ho muset konfrontovat a zeptat se, proč to dělá.


Toužíte po pomstě.

Pokud krátce po rozchodu soptíte vzteky a prostě si potřebujete vybít zlost, udělejte to. Nejraději ústně, protože co je psáno, to je dáno. Vytočte partnerovo číslo a povězte mu bez cenzury, co si o něm myslíte. Odolejte pokušení intrikovat proti němu nebo mu za zády škodit, obrátilo by se to proti vám. 


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:32